Кабмін повернув ФОПам «карантинну» допомогу на дітей

25 Листопада 2020, 15:48

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про відновлення з 1 листопада 2020 року виплат фізичним особам-підприємцям допомоги на дітей у зв'язку із запровадженням карантину вихідного дня. Відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду у середу, 25 листопада.

 

“Ми просимо уряд відновити програму підтримки фізичних осіб-підприємців і хочемо, щоб ця програма діяла з 1 листопада до 31 грудня. Ми пропонуємо продовжити виплату допомоги на дітей особам, які вже отримували її в травні-серпні 2020 року без подання заяви та нових документів. І друге — нові підприємці, які хочуть скористатися такою програмою підтримки, можуть звернутися за її призначенням до 15 грудня 2020 року. Фінансування такої програми буде здійснено за рахунок Фонду боротьби з коронавірусною інфекцією”, – сказала міністр соцполітики Марина Лазебна.

Вона нагадала, що програма добре себе зарекомендувала. Так, за час її дії з травня по серпень 2020 року 87 тис. підприємців отримали виплати на понад 115 тис. дітей, виплати надавалися в розмірі прожиткового мінімуму.

 

Як повідомив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль, розмір такої допомоги становитиме 2 тис. грн на кожну дитину, загальний обсяг виділених коштів – понад 1 млрд грн.

Виплата допомоги на дітей здійснюється фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку. Порядок виплати такої допомоги був затверджений постановою КМУ від 22 квітня 2020 року №329.

 

Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 листопада 2020 року.

 

До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроєкти щодо заходів економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.