Кабмін підпорядкував собі “Нафтогаз України”

22 Вересня 2016, 13:02

Кабінет міністрів передав НАК "Нафтогаз України" зі сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) в своє управління. Відповідне рішення Кабмін прийняв на засіданні в четвер.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що нещодавній конфлікт навколо перепідпорядкування МЕРТ на себе від правління НАК кадрових і фінансових питань ПАТ "Укртрансгаз" додатково сфокусував тему необхідності реформування "Нафтогазу України" в частині поділу компанії і публічності навколо управління підприємствами НАК.

"Тому рівень управління Кабінетом міністрів тільки прискорить цей процес", – підкреслив Гройсман.

Як повідомлялося, в середині вересня виник конфлікт навколо "Укртрансгазу". МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК, наказом від 7 вересня оновило статут компанії, перебравши на себе функції з управління ПАТ "Укртрансгаз" в частині зміни правління і наглядової ради УТГ, а також затвердження його фінплану і інвестпрограми, тоді як раніше це входило в компетенцію правління "Нафтогазу".

За словами, президента "Укртрансгазу" Ігоря Прокопіва, ініціатива щодо зміни перепідпорядкування оператора ГТС з НАК на МЕРТ належала йому, оскільки у керівництва НАК і УТГ різні бачення на майбутнє оператора в частині бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ і сервісними службами, а також на обсяги закупівель обладнання для виробничих потреб. Прокопів вважає, що УТГ, незважаючи на статус незалежного оператора, мав беззастережне підпорядкування правлінню НАК в частині кадрової політики і закупівель компанії.

У свою чергу "Нафтогаз" заявив, що така зміна статуту поставила під загрозу укладення НАК кредитної угоди із залученням $500 млн, є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Пізніше МЕРТ скасував своє рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу", а на нараді під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана було прийняте рішення про створення робочої групи з напрацювання конкретних кроків з розділення (unbundling) "Нафтогазу" і подальшої передачі управління держхолдингом від МЕРТ Кабінету міністрів як колегіальному органу.

Позначки: