Кабінет міністрів направив до Верховної Ради законодавчі ініціативи МВС щодо підвищення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.
«Питання дорожньої безпеки ‑ важливе питання. Ми бачимо резонансні ДТП, в яких, на жаль, гинуть і діти. Треба акцентувати нашу увагу на роботу груп поліції з Укртрансбезпекою щодо виявлення недобросовісних пасажирських перевізників. Я хотів би, щоб ми не тільки констатували цифри, а було принципове реагування на всі ці події з боку ГСУ, у тому числі з боку притягнення винних до кримінальної відповідальності», ‑ зазначив Сергій Яровий.
Він зауважив, що наразі високий рівень ДТП пов’язаний з відпочиваючими, які прямують до південних та західних регіонів України.
«Наразі патрульні групи розширені військовослужбовцями Нацгвардії. Збільшена щільність патрульних постів на трасах державного та міжнародного значення. Все це триватиме до закінчення туристичного сезону», ‑ додав перший заступник міністра.
Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров сказав, що для протидії високому рівню ДТП необхідним залишається впровадження автоматичної фото/відеофіксації порушень правил дорожнього руху на автошляхах.
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зазначив, що протягом останніх трьох тижнів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість ДТП з постраждалими зменшилась на 26,5 %, а кількість травмованих в таких ДТП зменшилась на 32%.
«Збільшення ДТП з травмованими відстежується в Запорізькій та Закарпатській областях. Із загиблими у Закарпатській, Рівненській, Львівській, Вінницькій, Сумській, Миколаївській областях. Задля ліквідації причин і умов, які сприяють скоєнню ДТП проведено позачергове обстеження аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП. Відносно посадових осіб дорожніх і комунальних організацій складено 1423 адміністративні матеріали за статтею 140 КУпАП. До місцевих органів виконавчої влади та служб автомобільних доріг в областях направлено 790 інформацій щодо удосконалення дорожнього руху», ‑ зауважив Олексій Білошицький.
Нагадаємо, 25 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко запропонував запровадити для винуватців смертельних аварій мінімальний термін покарання у вигляді позбавлення волі на один рік без права на умовне засудження.