Кабмін має намір збільшити у вісім разів плату операторів зв’язку за користування радіочастотами

15 Квітня 2010, 11:44
Держава має намір у вісім разів збільшити плату операторів зв’язку за користування радіочастотами. У листах, про які вчора повідомили компанії, вони переконують уряд відмовитися від таких планів, пише Коммерсантъ-Украина в статті Уряд витискає гроші з ресурсу.
 
На це, за даними видання, у них є час до п’ятниці, коли проект постанови, підготовлений Міністерством фінансів, планується розглянути на засіданні урядового комітету. У результаті підвищення держава отримає додатково 1 млрд грн, а оператори будуть змушені збільшити тарифи.
 
Варто зазначити, що про намір уряду підвищити плату за користування радіочастотним ресурсом стало відомо завдяки листам, в яких оператори просять Кабмін відмовитися від цих планів.
 
Так, один з листів три найбільших мобільних оператори – Київстар, МТС-Україна і Астеліт (TM life:)) – адресували першому віце-прем’єру Андрію Клюєву. Інший – віце-прем’єру з питань економіки Сергію Тігіпку – вчора було розіслано асоціацією Телас компаніям для узгодження.
 
"Наша позиція викладена в листі, але поки його не подано в Кабмін, ми її не коментуємо", – зазначила
 
 
Як повідомляє видання, у Мінфіні дійсно запланували у вісім разів збільшити плату за користування радіочастотним ресурсом, щоб залучити до держбюджету додатково 1 млрд грн в 2010 році.
 
Джерело Коммерсантъ-Украина, знайоме з ситуацією, повідомило, що відповідний проект постанови буде розглянуто урядовим комітетом під керівництвом Андрія Клюєва у п’ятницю.
 
Слід також зазначити, що відповідно до чинної зараз постанови Кабміну № 1150 плата за користування радіочастотним ресурсом становить 1580 грн на місяць за 1 МГц в кожному з регіонів України.
 
За словами джерела видання на телекомунікаційному ринку, зараз кожен з найбільших мобільних операторів відраховує за користування радіочастотами 1,5-2 млн грн на місяць. І якщо раніше вони платили 17-24 млн грн на рік, то після підвищення будуть змушені платити близько 130-200 млн грн, підрахував співрозмовник: "Для Київстару та МТС ці втрати будуть істотні, а для дрібніших операторів – критичні".