Кабмін готує до продажу чотири обленерго

3 Лютого 2011, 09:37

За його словами, будуть приватизовані держпакети акцій чотирьох енергогенеруючих компаній – “Дніпроенерго” (50% +1 акція), “Центренерго” (78% акцій), “Західенерго” (70% акцій) і “Донбасенерго” (85% акцій). Їх максимальна сумарна вартість оцінюється приблизно в 1,4 млрд доларів.

“Завершується технічна процедура. Відповідний указ президента підписаний, постанови Кабміну прийняті. Протягом I кварталу компанії будуть підготовлені до приватизації, і в II кварталі почнеться сам процес”, – повідомив Клюєв.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості пояснюють, що причиною ухвалення рішення про продаж цих активів послужило те, що держава не в змозі інвестувати в ці компанії. Джерело в Міненерго також відзначає, що генерації вперше за останні три роки отримали прибуток , що підсилило інтерес до них інвесторів.

За даними Міненерго, з 2003 року року “Центренерго” і “Донбасенерго”, в яких у держави найбільші пакети акцій, інвестували у свій розвиток всього близько 120 млн грн (70 млн грн і 50 млн грн відповідно). У той же час “ДТЕК Східенерго” вклало понад 3 млрд грн.

Нагадаємо, після вступу України до Європейського енерготовариства країна буде зобов’язана протягом 7 років провести повну модернізацію енергосистеми та потужностей з виробництва електроенергії, на що необхідно 15-20 млрд доларів.

У держбюджеті на цей рік передбачені надходження від приватизації у розмірі 10 млрд грн. Як відзначає видання, урядовий план приватизації міг би бути виконаний і без продажу генерацій хоча б тому, що до бюджету поточного року надійдуть кошти від продажу “Укртелекому”, яка відбулася наприкінці минулого року, а це не менше 10,5 млрд грн.

Довідка Тижня

На початку листопада уряд переглянув критерії віднесення об’єктів державної власності до тих, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, фактично виключивши з них теплові енергогенеруючі та обласні енергопостачальні (обленерго) компанії, полегшивши тим самим їхню приватизацію.

4 листопада за позовом уряду і Фонду держмайна Київський апеляційний адміністративний суд відновив дію розпорядження Кабміну про передачу держпакетів акцій 15 енергокомпаній зі статутного фонду НАК “Енергетична компанія України” в управління ФДМ. Це розпорядження було оскаржено в суді 2 червня за позовом Генпрокуратури.

21 грудня голова фонду Держмайна Олександр Рябченко заявив, що державні енергетичні компанії почнуть приватизувати вже 2011 року. У ФДМУ прогнозували, що основними претендентами на акції компаній енергетичного сектору будуть російські, американські та українські компанії.

Влітку 2010 року на прес-конференції за підсумками перших 100 днів роботи уряду перший віце-прем’єр Андрій Клюєв заявив, що Кабінет міністрів готує нормативну базу для проведення приватизації теплових енергогенеруючих компаній і обласних енергозабезпечуючих компаній (обленерго).