Кабмін готовий до компромісу, щоб мати ефективну податкову реформу і збалансований бюджет – Яценюк

8 Грудня 2015, 22:58

Невдовзі буде розроблений єдиний проект податкової реформи. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Національної ради реформ, якого цитує Урядовий портал.

"Уряд готовий до повного компромісу з тією метою, щоб мати як ефективну податкову реформу, так і збалансований бюджет", – заявив Яценюк.

Він звернувся до президента Порошенка, відзначивши його роль «як національного арбітра у проведенні переговорів і медіації з приводу нової фінансової і податкової політики країни.

Читайте також: Порошенко зробив заяву щодо відмови від підвищення ставок в рамках податкової реформи

«І я переконаний, що з таким підходом ми не просто знайдемо компроміс, а ми для країни запровадимо нову податкову реформу, ми для українського бізнесу запровадимо додаткові стимули створювати робочі місця і відповідно сплачувати податки. І що бюджет 2016 року буде збалансований, і ми зможемо забезпечити всі видатки, як на національну безпеку і оборону, так і соціальні видатки. І зможемо збалансувати його таким чином, що цей бюджет буде відповідати найвищим стандартам фінансової стабільності України», – сказав Яценюк.

Щодо податкової реформи і бюджету, то за словами прем’єра, Міністерство фінансів розробило свій проект, профільний парламентський комітет має свій.

«Уряд готовий до повного компромісу з тією метою, щоби мати як ефективну податкову реформу, так і збалансований бюджет», – сказав Яценюк.

Читайте також: МВФ схвалив податкову реформу Мінфіну – Яресько

Він повідомив, що уряд запропонував після низки консультацій з народними депутатами України «взяти базові й ключові речі, які необхідно запровадити в Податковому кодексі, розпочинаючи з питання прозорості відшкодування податку на додану вартість і закінчуючи демілітаризацією і ліквідацією податкової міліції».

«Це відповідальні політичні рішення. І ми цінуємо позицію народних депутатів і Комітету і готові далі продовжувати цей діалог», – додав Яценюк.

Він також підтримав пропозицію щодо запровадження нових ставок податків з 1 січня, а запровадження в цілому нової редакції Податкового кодексу з 1 квітня.