“Його повільно вбивають”. Адвокат заявив про погіршення стану здоров’я політв’язня Гафарова

6 Грудня 2019, 11:57

В українського політв'язня, фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова, який перебуває в СІЗО Сімферополя, погіршився стан здоров'я. Про це 5 грудня повідомив адвокат Ріфат Яхін, який відвідав його в слідчому ізоляторі, передає Крим.Реалії.

 

"Загалом стан здоров'я у нього погіршується. Можу сказати, що всі, хто виступає за те, щоб утримувати його в слідчому ізоляторі, його повільно вбивають. Їм важливі тільки інтереси слідства. Жоден медичний документ, що підтверджує його хворобу, не береться до уваги. Відчуття, що його взагалі за людину не вважали. На його права на життя, на здоров'я плювати всі хотіли. Мій підзахисний писав уже і начальнику СІЗО, і в прокуратуру, і в ОНК про проведення медобстеження, я масу заяв направив. Жодної відповіді", – зазначив адвокат.

 

 

Згідно з листом, написаним самим Джемілем Гафаровим, його утримують у холодній камері, через що хронічне ниркове захворювання погіршується.

 

"Ускладнення від застуди також переросли в отит лівого вуха чотири дні тому. Заяву написав в медсанчастину, на наступний день видали вушні краплі і антибіотик без огляду (підкреслено – КР). Малоефективно, отит не пройшов до кінця, у вусі – гній, вода. Та й кашель не припиняється ось уже три тижні", – пише в листі Гафаров.

 

Адвокат Ріфат Яхин додає, що внаслідок запалення у його підзахисного погіршився слух: "На одне вухо він практично перестав чути".

 

Раніше Яхін подав позов до Сімферопольської СІЗО через ігнорування медичного огляду фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова.

 

Як повідомлялося, підконтрольний Кремлю Київський районний "суд" Сімферополя з шостого разу прийняв апеляційну скаргу на продовження арешту фігуранту другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джемілю Гафарову.

 

Водночас Джемілю Гафарову не передають у СІЗО необхідні медикаменти.

 

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення стану здоров'я українських політв'язнів, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова і Асана Янікова.