У Відні триває черговий раунд переговорів між Іраном та Групою шести країн (п’ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина – Ред.) з приводу можливості зняття санкцій з Ісламської Республіки. Санкції накладено у зв’язку з ядерною програмою Ірану. До травня 2019 року діяв «Спільний всеосяжний план дій», умови якого обмежували ядерну програму країни. Проте за рішенням Дональда Трампа Сполучені Штати в односторонньому порядку вийшли з угоди й наклали на близькосхідну країну нові санкції, а через рік сам Тегеран призупинив дію договору, який на той час вже не мав сенсу. Зі зміною керівництва в Білому домі поновили спроби досягти компромісу. Наразі відбулися сім раундів перемовин, які поки ні до чого не призвели. Переговори стали однією з центральних тем для медіа арабських країн.
Еміратське агентство аль-Арабія акцентує увагу на позиції Джо Байдена, який «не дозволить Ірану мати ядерну зброю». Посилаючись на джерело з держдепу США, агентство стверджує, що за останні тижні відбулись деякі зрушення, але ще зарано говорити про серйозний прогрес. Додають також, що в цілому «Іран несерйозно ставився до попередніх раундів переговорів», що натякає на певну позитивну динаміку.
У свою чергу, катарський медіхолдинг аль-Джазіра передає слова очільника іранської делегації Алі Бакарі, який стверджує, що переговори починають приносити результати. Іранська сторона вважає базовим положенням питання зняття частини санкцій з ісламської республіки, і, за словами Алі Бакарі, «протилежна сторона прийняла базовий принцип зняття санкцій, і зараз переговори спрямовані на пошук механізму цього». Також аль-Джазіра окреслює позицію Ізраїлю, який іранського оптимізму не розділяє. Наводять слова прем’єра країни Нафталі Бенета, який вважає, що «Іран веде переговори з дуже слабкої позиції, але світ веде себе так, наче Ісламська республіка настільки сильна, наскільки вона сама себе описує». Він також закликає Захід тиснути на Ісламську Республіку. Врешті-решт канал цитує представника США на переговорах Роба Мелі, який вважає, що на владнання суперечок є лише кілька тижнів, інакше на відносини чекає чергова криза.
Ліванський канал аль-Джадід найбільше уваги приділив ізраїльскій позиції, у тому числі передавши слова міністра закордонних справ Ізраїлю Яіра Лапіда, спрямовані до своїх союзників. Політик заявив, що ізраїльтяни, «звісно, надають перевагу роботі в рамках міжнародної співпраці, але, в разі чого, готові діяти самостійно». Іще він заявив, що його країна надала союзникам дані розвідки, які доводять, що Іран «дурить світ». Також повідомляється про підготовку Ізраїлем ударів по ядерній інфраструктурі Ірану й нагадується, що в набутті Іраном ядерного статусу Ізраїль бачить екзистенційну загрозу для себе.
Політолог Мухаммад Саляма у статті для йорданської газети ад-Дустур вважає, що ізраїльські випади не мають на меті зрив переговорів. Набуття Іраном ядерного статусу при збереженні нинішньої динаміки для нього видається невідворотним, а відповідно Ізраїль не планує повертатись до статусу-кво. Натомість, ціллю Ізраїля є «втягнення Вашингтону та його європейських союзників до процесу знищення іранської ядерної інфраструктури». На його думку, «Ізраїль вважає, що знищення іранської ядерної програми можна досягти не переговорами, а рішенням». Інакше Іран одного дня просто презентує світові свій ядерний потенціал, а з часом зможе й нормалізувати свій статус так, як це відбулось із Пакистаном.