Ізраїль завдав удару по сектору Гази

12 Грудня 2017, 08:10

Ізраїльська армія завдала удари по позиціях руху ХАМАС у секторі Гази у відповідь на ракетний обстріл території Ізраїлю. Про це 11 грудня йдеться в повідомленні в Twitter армії.

Зазначається, що армія Ізраїлю завдала удар танками і військово-повітряними силами.

Згідно з повідомленням, обстріл був проведений після виявлення ракети, яка була випущена в бік Ізраїлю з палестинської території.

Так, увечері 11 грудня ізраїльська системи ПРО "Залізний купол" збила в районі міста Ашкелона випущену з палестинської території ракету. Ізраїльські військові заявили, що відповідальність за її пуск несе ХАМАС. Відзначається, що система раннього попередження про ракетні та мінометні обстріли спрацювала тільки на військовій базі, що знаходиться в безпосередній близькості від сектора Гази. 

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС.

Рада безпеки ООН зібралася на термінове засідання у зв'язку із заявою Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Усі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці. Однак, з огляду на право вето США, Радбез не стала приймати ні спільної заяви, ні резолюції.

11 грудня глава Франції Еммануель Макрон запропонував прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху зупинити розбудову суперечливих поселень на Палестинських територіях на Західному березі річки Йордан для того, щоб подолати кризу на Близькому Сході. 

Як повідомлялося 8 грудня, ізраїльська армія завдала удари по деяким об'єктам у секторі Гази у відповідь на ракетний обстріл території Ізраїлю.За інформацією армії країни, дві випущені в бік Ізраїлю ракети розірвалися на території сектора Гази. Палестинське агентство Maan повідомило, що воєнізоване угрупування Бригади Салах Ад-Діна взяло на себе відповідальність за обстріл.

Також у The Independent з посиланням на чиновників міністерства охорони здоров'я Палестини повідомили, що під час протестів в Ізраїлі біля кордону з Газою у результаті дій ізраїльської армії загинув палестинець. Кількість постраждалих унаслідок протестів в Ізраїлі перевищила 1000 осіб.

Згодом під час масових акцій протесту було затримано 13 палестинців.