Ізраїль виплатить Туреччині $20 млн компенсації за загибель людей у 2010 році

20 Серпня 2016, 15:06

Парламент Туреччини ратифікував угоду про нормалізацію відносин між Туреччиною та Ізраїлем, повідомляє агентство Associated Press. Парламентарії схвалили угоду, підписану сторонами в липні.

Після вступу угоди в силу Ізраїль повинен буде протягом 25 днів виплатити компенсацію у розмірі $20 млн жертвам інциденту з «флотилією свободи» в 2010 році. Саме це стало причиною розриву відносин між двома країнами.

Також в рамках досягнутої угоди Ізраїль офіційно висловив співчуття. Анкара, в свою чергу, гарантує відмову від переслідування ізраїльських військових в міжнародних і інших судових інстанціях, а також відмовляється від будь-яких претензій з приводу інцидентів.

Нагадаємо, інцидент з «флотилією свободи» стався 31 травня 2010 року, коли ізраїльський спецназ висадився на судно «Маві Мармара». Тоді ізраїльські солдати вбили десять турецьких активістів, які намагалися прорвати блокаду сектора Газа, встановлену Ізраїлем.

Активісти стверджували, що солдати відразу почали стріляти. За версією ізраїльської сторони, першими напали активісти, озброєні кийками, ножами і пістолетом. ООН намагалася провести незалежне розслідування, але воно не змогло точно встановити, хто став ініціатором конфлікту.