"На жаль, на практиці буває така взаємодія з країнами, що не завжди екстрадиція виконується. У даному випадку – держава Ізраїль. За всі роки незалежності ця країна нам видала тільки одного громадянина. Служба безпеки підготувала всі матеріали щодо екстрадиції Мельниченка, узгодила з Генеральною прокуратурою, але Ізраїль ставив слідству все нові й нові питання зі збору документів, необхідних для екстрадиції. А потім в один час все призупинилося, і екстрадиція не відбулася", – сказав генпрокурор, відповідаючи на питання про те, чи реальна екстрадиція Мельниченка в Україну.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура поновила справу проти Мельниченка, порушену 2001 року «за розголошення державної таємниці». Цю справу було передано до СБУ. У жовтні 2011 року Мельниченко виїхав спочатаку до США, а потім до Ізраїлю. При цьому він заявляє, що основною причиною його від’їзду є побоювання за власне життя.
Шевченківський районний суд Києва видав ордер на його арешт.
26 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав законним порушення Генпрокуратурою в 2001 справи проти Мельниченка. Захист Мельниченка подав апеляцію на це рішення.