Ізраїль призвав на військову службу 30 тисяч резервістів

Акценти
16 Листопада 2012, 07:48

У четвер з сектора Газа в бік Тель-Авіва були випущені дві ракети. В одному з найбільших міст Ізраїлю вперше за 20 років була оголошена повітряна тривога, а жителі сховалися в бомбосховищах.

Дві ракети, запущені з сектора Газа, не заподіяли серйозної шкоди. Одна впала поблизу міста Рішон-ле-Ціон на південь від Тель-Авіва, інша впала в море.

Троє ізраїльтян були убиті в четвер ракетами, запущеними палестинцями з сектора Газа. Удари ізраїльської авіації у відповідь призвели до загибелі 15 палестинців протягом двох днів.

Загалом звечора середи, 14 листопада,по Ізраїлю було випущено до 300 реактивних снарядів. Велика їх частина була перехоплена протиракетною системою "Залізний купол"; але одна з них потрапила у багатоквартирний будинок в місті Кирьят-Малахі. Загинули дві жінки і чоловік, що знаходилися на верхньому поверсі.

Однак ракетний обстріл такого крупного міста, як Тель-Авів, означає серйозну ескалацію конфлікту.

Військове крило палестинського угруповання "Ісламський джихад" заявило, що випустило по Тель-Авіву ракету, виготовлену в Ірані. Про це повідомило агентство Франс-прес.

З 1991 року, коли Тель-Авів піддавався іракським ракетним обстрілам під час війни в Перській затоці, в місті не оголошувалася повітряна тривога. Тоді в місті і його околицях від вибухів 39 іракських ракет радянського виробництва типу "Скад" загинуло чотири людини, близько 300 людей було поранено.

Як повідомляють ізраїльські ЗМІ, в ході нинішнього обстрілу тривога оголошувалася також у передмістях Тель-Авіва Бней-Брак, Гіватаїм і Рамат-Ган.

Нагадаємо, в суботу пройде надзвичайне засідання Ліги арабських держав щодо ситуації в секторі Газа.

Позначки:
89