Ізраїль обстріляв територію Сирії

Акценти
12 Листопада 2012, 21:58

Інформацією про наявність постраждалих в інциденті співрозмовниця не мала.

"Сирійська міна впала приблизно в тому ж районі, що і вчора – в центральній частині Голанських висот. Армія відповіла попереджувальними пострілами в напрямку джерела вогню", – сказала вона.

Нові правила реагування на сирійські обстріли військові почали застосовувати з неділі, коли відповіли попереджувальним вогнем на падіння сирійської міни на території армійської бази.

За інформацією місцевих ЗМІ, в напрямку позиції мінометників ізраїльтяни вистрілили керованою ракетою "Таммуз". При цьому військові вважають, що з сирійської сторони мають місце не цілеспрямовані обстріли ізраїльських цілей, а випадкові перельоти мін під час боїв між урядовими військами і загонами опозиції.

Раніше на подібні події, які почастішали, але поки обходяться без людських і матеріальних втрат, Ізраїль реагував більш стримано – направляючи скарги в ООН. Напередодні міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак оголосив, що військові отримали наказ не залишати без "негайної та жорсткої" реакції будь-які обстріли з території Сирії.

"Армії був відданий наказ зупинити перетікання боїв на нашу територію. Будь-якиймайбутній обстріл нашої території потягне за собою негайну жорстку реакцію", – попередив Барак, виступаючи на конференції в Тель-Авіві.

Нагадаємо, у жовтні схожий інцидент стався між Сирією і Туреччиною. Тоді з боку Сирії був проведений артобстріл повіту Акчакале на південному сході Туреччини, в результаті чого загинули п'ять осіб, 11 отримали поранення.

У відповідь на обстріл Туреччина завдала серію ударів по сирійській території.

5 жовтня Туреччина відновила обстріл сирійських територій після того, як випущений з Сирії снаряд розірвався у турецькій провінції Хатай.

7 жовтня ЗМІ повідомили, що Туреччина продовжує обстріл сусідньої країни.

 Тоді ж дії Сирії засудили США, Велика Британія, Франція та керівництво Європейського Союзу.

Позначки:
90