Ізраїль домовився про мир із Сектором Газа

21 Листопада 2012, 20:08

Перемир'я набуває чинності в 21:00 за єгипетським часом (21:00 по Києву).

Водночас, голова делегації руху ХАМАС на переговорах із представниками Ізраїлю в Каїрі також повідомив про досягнення домовленості про припинення вогню в секторі Газа.

Палестинське телебачення повідомляє, що протягом найближчих годин відбудеться прес-конференція за участю очільника ХАМАС Халеда Машааля і президента Єгипту Мохаммеда Мурсі.

Згодом прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив про готовність до перемир'я з рухом ХАМАС. Як повідомляють інформаційні агентства, Нетяньяху оголосив про це після розмови з президентом США Бараком Обамою.

Напередодні сторони вже оголошували про припинення вогню, проте в середу конфлікт продовжився.

Нагадаємо, від початку конфлікту з Ізраїлем у Секторі Газа загинуло щонайменше 130 палестинців.

Як повідомлялося, в Каїр в неділю, 18 листопада, прибула ізраїльська делегація для переговорів з рухом ХАМАС, які ведуться за посередництва Єгипту. Представник руху повідомив журналістам, що домовленість про перемир'я може бути досягнута "сьогодні – завтра".

Своєю чергою, міністр закордонних справ Ізраїлю Агвідор Ліберман заявив, що єдиною умовою припинення авіанальотів по позиціях ХАМАС у Секторі Газа є повне припинення ракетних пусків бойовиками ХАМАС по Ізраїлю.

Президент США Барак Обама підтвердив, що Сполучені Штати визнають право Ізраїлю на самооборону в конфлікті з палестинцями з Сектора Газа.