За інформацією Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури, із Юрія Крисіна, який підозрюється в нападі на автозаправку в травні 2016 року, зняли електронний браслет. Про це написала у Facebook правозахисниця Марія Томак.
Юрій Крисін крайній праворуч
«Зробила це поліція Києво-Святошинського району, яка, власне, той браслет і вдягала (за місцем проживання Ю.Крисіна). І сталося це як наслідок ще минулотижневої судової ухвали судді Солом’янського райсуду Курової», – написала вона.
15 червня суддя Солом’янського райсуду Києва Олена Курова відхилила клопотання прокуратури щодо зміни запобіжного заходу для Крисіна із домашнього арешту на тримання під вартою.
«Повний текст ухвали став доступним тільки цього тижня, і, як виявилося, в самому тексті документу (при чому, навіть не в резолютивній частині), сказано: «з цього часу Крисін Ю.В. вважається таким, щодо якого не застосований запобіжний захід». Це навіть не особисте зобов’язання – як у випадку зі справою Веремія. Це повна відсутність будь-якого запобіжного заходу», – пояснила Томак.
12 червня прокурор Олексій Донський зазначив, що прокурори подали клопотання про зміну запобіжного заходу Крисіну із домашнього арешту на тримання під вартою, оскільки отримали свідчення про його злочинну діяльність під час дії цього заходу, зокрема, ідеться про приховування та перевезення боєприпасів і зброї.
Після засідання 15 червня прокурор пояснив журналістам, що існує мінімум три ризики, які є підставами для зміни запобіжного заходу: продовження злочинної діяльності, вплив на свідків і приховування слідів злочину
"Сторона обвинувачення подала клопотання про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. Ми вважаємо, що свідчення. які ми отримали, про те, що Крисін, перебуваючи під домашнім арештом в іншій справі, продовжив злочинну діяльність. Ми не знаємо, яку саме зброю він переховував, що це за глушник, що це за пістолет… Існує як мінімум три ризики: продовження злочинної діяльності, вплив на свідків і приховування слідів злочину. Це безумовні ризики для зміни запобіжного заходу", – сказав Донський.
За словами Томак, Крисін фактично підтвердив інформацію прокуратури щодо зброї.
«І це при тому, що в судовому засіданні минулого тижня прокуратура озвучувала факти щодо того як Юрій Крисін наказував своїм «шісткам» то вивозити, то привозити зброю вже у 2014 році, після завершення Майдану. А наступного дня при допиті одного із цих посіпак, по суті, ці факти Ю.Крисін сам же і підтвердив, озвучивши свої претензії щодо стану збереження боєприпасів – типу, ви мені мій арсенал іржавим повернули», – розповіла правозахисниця.
Як написала Томак, прокурор Донський стверджує, що зараз саме суддя Курова «несе повну відповідальність за ризики, пов’язані з втечею Крисіна або продовження ним злочинної діяльності».
Нагадаємо, колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану. 16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту.
12 жовтня 2015 року Голосіївський райсуд Києва заарештував на два місяці Юрія Крисіна в іншій справі – перестрілці біля метро «Житомирська». Він був затриманий за підозрою у вимаганні данини з підприємців на автостанціях біля станції метро «Житомирська», на Центральному вокзалі і автовокзалі. В ході обшуку в його BMW виявили гранати, які експертиза визнала бойовими. Незважаючи на це, Юрій Крисін знову опинився на волі.
5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія, в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.
16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна. У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.
13 квітня Юрій Крисін через невідповідні процесуальні дії збоку судді міг опинитись на волі, проте, частково через розголос, частково через дії прокуратури запобіжний захід залишили в силі — прокуратура письмово розтлумачила поліції 315 статтю Кримінально-процесуального кодексу України, де міститься норма про запобіжні заходи. Тоді Юрій Крисін залишився у браслеті.