“Із хворої голови на здорову”. Білорусь грубо відповіла Україні щодо пошуків зниклого Гриба

31 Серпня 2017, 17:31

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Білорусі Дмітрій Мірончік повідомив, що відомство готується передати посольству України узагальнену інформацію щодо українського громадянина Павла Гриба, водночас він заявив, "якщо за 19-річною молодою людиною не встежили його батьки і влада власної країни, то це ще не привід перекладати з хворої голови на здорову". Відповідна заява поширена прес-службою відомства.

"29 серпня за запитом посольства України правоохоронні органи Білорусі – Генеральна прокуратура, міністерство внутрішніх справ, Слідчий комітет, Комітет державної безпеки, Прикордонний комітет – на всій території нашої країни ведуть пошук українського громадянина Павла Гриба. Зібрана інформація узагальнюється і готується для передачі українській стороні", – зазначив Мірончік.

"Люди, на жаль, зникають із різних причин – і з власної волі або дурості, і в результаті зловмисних дій третіх сил. Якщо за 19-річною молодою людиною не встежили його батьки і влада власної країни, то це ще не привід перекладати з хворої голови на здорову", – додав він.

"Точно не по-партнерськи через добу після офіційного прохання про допомогу звинувачувати в чому-небудь країну, яка без її відома була обрана місцем чи то романтичного побачення, чи конспіративної зустрічі", – зазначив прес-секретар МЗС.

Раніше офіційний представник Державного прикордонного комітету Білорусі Антон Бичковський повідомив, що громадянин України Павло Гриб перетнув державний кордон Білорусі 24 серпня.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін у четвер, 31 серпня, візьме участь в засіданні Вишеградської четвірки і "Східного партнерства", а також обговорить з білоруським колегою ситуацію зі зникненням сина українського офіцера Павла Гриба.

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом стало відомо, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни.

За словами консула, Павла Гриба немає серед офіційно затриманих у Білорусі, і його не утримують у слідчих ізоляторах країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця.

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба, попередньою кваліфікувавши як умисне вбивство.