Згідно з повідомленням, в цілому у цьому регіоні розташовано 77 державних установ для постійного проживання: 5 будинків дитини, 3 дитячих будинки-інтернати та 69 установ для людей похилого віку та людей з інвалідністю.
Раніше Лутковська у своєму поданні зазначила, що через збройне протистояння на Донбасі, перекриття доріг, поширення випадків мародерства і захоплення будівель, виникла безпосередня загроза для життя і здоров'я вихованців та підопічних таких закладів.
Омбудсман також навела кілька можливих шляхів вирішення ситуації, що склалася, зокрема, евакуація відповідних закладів в безпечні області або ж для початку – в контрольовані українськими силовиками райони в межах вищезазначених областей.
У разі, якщо евакуація є неможливою, потрібно створити спеціалізовані підрозділи охорони, харчового та медичного забезпечення, оснащені відповідним пересувним обладнанням, з метою підтримки життєдіяльності вищезазначених закладів безпосередньо за місцем їх розташування.
За поданням уповноваженого з прав людини прем'єр-міністр Арсеній Яценюк видав доручення щодо вжиття відповідних заходів для вирішення порушених питань. За інформацією прес-служби уповноваженого з прав людини, практична реалізація доручення прем'єр-міністра вже почалася.
Як повідомлялося, раніше озброєні бойовики не дали виїхати у Харківську область дітям із краматорського дитячого будинку "Антошка".
Також нагадаємо, що за інформацією волонтерів, із Донецької та Луганської областей необхідно вивезти близько 500 дітей-сиріт, які виховуються у державних інтернатах.