Через схеми із ПАТ "КБ "Хрещатик" було виведено активи вартістю щонайменше 3 мільярди гривень. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
"52% у структурі активів ПАТ "КБ "Хрещатик" на суму 4 305,48 млн грн – це кредити. Із них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб. Попри те, що "на папері" вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, їх незалежна оцінка майже уп'ятеро менша – 834,36 млн грн", – йдеться у повідомленні.
У ФГВФО зазначають, що за кілька днів до введення тимчасової адміністрації (у період з 30 березня по 4 квітня 2016 року) керівництвом та акціонерами банку було застосовано схему, результатом якої стало згортання заборгованості низки пов'язаних юридичних осіб та вивільнення із-під застави високоліквідного забезпечення вартістю майже 1 млрд грн.
"Водночас, майже чверть активів ПАТ "КБ "Хрещатик" (на суму 1 868,23 млн грн) – боргові цінні папери пов'язаних за банком компаній. Попри те, що між банком та емітентами облігацій були укладені договори зворотного викупу, станом на січень 2017 року ці зобов'язання не виконані. При цьому, 85% облігацій (на майже 1,6 млрд грн) – незабезпечені. Випуск облігацій проводився під інвестиційні проекти. Утім існують обґрунтовані підстави припускати, що планів реалізовувати ці проекти не було, натомість мала місце схема виведення коштів банку", – додають у ФГВФО.
Нагадаємо, 5 квітня 2016 року НБУ відніс Хрещатик до неплатоспроможних і ввів тимчасову адміністрацію. У зв'язку з цим обслуговування "Картки киянина" передали від банку "Хрещатик" у державний Ощадбанк. 20 квітня Нацбанк надіслав правоохоронним органам листа зі свідченнями про організовану злочинну діяльність в банку "Хрещатик". Пізніше Фонд гарантування звинуватив керівництво банку «Хрещатик» у кримінальних правопорушеннях.
Національний банк України 2 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку "Хрещатик".