Як сказав Куліченко після сесії міськради, на якій було ухвалено регіональний статус російської мови, якщо єврейська громада захоче, це питання будуть обговорювати. «Поки що вони ще не захотіли», – додав він.
При цьому посадовець висловив думку, що в місті люди, які вважають себе євреями за національністю, не знають ані івриту, ані їдишу.
«Мало хотіти – треба володіти мовою. На цей час у Дніпропетровську є єврейська школа, яка є на балансі міської ради. Ми сплачуємо всі необхідні витрати на утримання школи і заробітну плату вчителям. Якщо цієї школи буде замало, відкриємо ще одну. Мало буде – ще одну відкриємо», – сказав Іван Куліченко.
Водночас він визнав, що російська мова у Дніпропетровську жодних утисків не зазнавала. «Я був би щасливим, якби в Дніпропетровську говорили двома, трьома, чотирма, п’ятьма чи шістьма мовами», – сказав міський голова.
Дніпропетровськ вважають центром єврейського життя в Україні: місцева єврейська громада – одна з найбільших і найактивніших, вона налічує близько 40 тисяч людей.
Як повідомлялося, депутати Дніпропетровської міської ради на черговій сесії у середу проголосували за реалізацію положень закону України "Про засади державної мовної політики" у Дніпропетровську, надавши таким чином російській мові статусу регіональної.