Відповідне рішення міськрада прийняла 14 липня на позачерговій сесії.
На думку депутатів, прийнятий закон про реформування пенсійної системи не відповідає волі більшості громадян країни і лише ускладнить становище простих людей.
Депутати вважають, що прийнятий закон про пенсійну реформу, як сказано в рішенні, "суперечить Конституції України як за змістом, так і за процедурою прийняття".
За інформацією міськради, згідно з даними офіційної реєстрації, 7 липня з 248 народних депутатів, які нібито проголосували за пенсійну реформу, були зареєстровані і реально були присутні в сесійній залі Верховної Ради тільки 143 депутати.
Депутати міськради вказують на те, що, відповідно до Конституції, народний депутат на засіданнях парламенту має голосувати особисто.
"Збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років не погодиться з конституційними приписами, згідно з якими при прийнятті нових або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту і обсягу наявних прав і свобод", – сказано в зверненні.
На думку депутатів, збільшення тривалості страхового стажу жінок і чоловіків на 10 років – до 30 і 35 років відповідно, за наявності яких вони будуть мати право на мінімальну пенсію, призведе до зменшення розмірів пенсій і, відповідно, звуження обсягу наявних прав.
Нагадаємо, Рада ввела підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років із щорічним його збільшенням на 6 місяців, починаючи з 1 вересня