Ютуб та Фейсбук заблокував ресурси “Л/ДНР” та проросійських телеканалів в Україні

Суспільство
4 Лютого 2022, 15:18

Ютуб-канали так званих "ЛНР" та "ДНР" відсьогодні не працюють – їх заблокували вночі 4 лютого, повідомляють пропагандистські телеграм-канали та окупаційні адміністрації так званих "республік".

"Луганський інформаційний центр" пише, що минулої ночі Ютуб видалив канали "Державної телерадіокомпанії ЛНР" та прес-служби "управління народної міліції республіки". Також не працюють канали "мінінформації ДНР" та "народної міліції ДНР". 

Читайте також: Канали Медведчука, партизани і камікадзе

За словами окупантів, причини  відеохостинг не повідомив. Це безпрецедентний випадок, адже раніше могли блокуватись окремі відео, або навіть канал, але з поясненням та попередження. У "ЛІЦ" пишуть, що до Ютуб скерували листа.

Представник "народної міліції ДНР" Едуард Басурін заявив, що це є актом агресії і кібертероризмом. 

Також повідомляється, що Фейсбук заблокував сторінку "народної міліції ЛНР", при цьому сторінка аналогічного органу "ДНР" поки функціонує. Окупанди вже почали звинувачувати Фейсбук у "відновленні нацизму".

Журналісти "Державної телерадіокомпанії ЛНР" у спільній заяві стверджують, буцім це спроба "українських, британських та американських спецслужб заглушити голос Донбасу перед атакою на нього".

Читайте також: Активісти назвали політиків, які відвідували канали "112 Україна" і NewsOne у жовтні – інфографіка

Крім окупаційних ресурсів "ЛНР" та "ДНР", від 4 лютого перестав працювати ютуб-канал пропагандистського "Першого незалежного" та проросійський канал "UkrLive". "Перший незалежний" створили журналісти каналів Віктора Медведчука на початку минулого року після того, як їм заборонили мовити, а Ютуб заблокував їх на платформі. У вересні 2021 депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич придбав 60% "незалежного".

У жовтні 2021 року Шуфрич також став власником "UkrLive", який ретранслював контент "Першого незалежного".

Автор:
Тиждень