Ющенко: судові процеси проти урядовців Тимошенко повинні проходити “в тиші”

30 Червня 2011, 20:48

"Мені здається, що це серйозні справи. Серйозні справи повинні робитися в тиші. Це не шоу", – заявив він.

На думку екс-президента, такі речі політизують названі справи.

Водночас Ющенко зазначив, що 2/3 кримінальних справ, порушених і розслідуваних зараз проти вищих урядовців – екс-чиновників, зведено в режим таємності. "Я б усе зробив для того, щоб цей процес не був засекречений", – сказав він.

 

Екс-президентові також не подобається, що деякі затримані, зокрема, колишній перший заступник правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Ігор Діденко, сидять у слідчому ізоляторі без рішення суду понад рік.

Відповідаючи на запитання, чи є порушення кримінальної справи проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко політичним переслідуванням, Ющенко сказав, що відповідь на це питання може дати тільки суд.

При цьому він послався на судовий процес проти екс-президента Франції Жака Ширака.

"У Франції судять екс-президента Жака Ширака. Я жодного повідомлення не чув, що це політичні переслідування", – сказав він.

І додав, що якщо українці дійсно хочуть боротися з корупцією, то повинні бути готовими до того, щоб бачити на лаві підсудних колишніх членів уряду, тому що корупція виникає не між двома суб'єктами господарської діяльності, а між суб'єктом господарської діяльності й державою, а визначити провину й сказати, чи правильно була порушена кримінальна справа, може лише суд.

Як повідомляло агентство, судові засідання у справах проти Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка транслюються у прямому ефірі.