Ющенко розповів про три уроки, які він виніс з Помаранчевої революції

23 Листопада 2012, 08:10

«Події 2004 року перетворили демократію з декларативної абстракції, якою бавилася тоді чинна влада, на реальну політичну практику. Мирна революція стала величезним компліментом національному характеру і зрілості українців», – сказав Ющенко газеті «Коммерсант-Украина».

«Перший великий урок – у громадян з'явилося право обирати чесну владу і готовність відстоювати свій вибір. Це урок-застереження для майбутніх владних еліт», – зазначив він.

«Другий урок – українці стали нацією, оскільки вони творили свою історію у світовому контексті. Національну самосвідомість прозбуджено», – заявив третій президент.

«Третій урок – демократія вигідна, тому що політичні та економічні свободи взаємопов'язані», – зазначив Ющенко.

Інші уроки Помаранчевої революції ще не усвідомлені, але рішення про її офіційному запереченні або переведення в небуття – неправильне і принизливе по відношенню до вибору мільйонів українців», – вважає він.

Нагадаємо, вчора в Києві на майдані Незалежності святкували восьму річницю Помаранчевої революції. На площу прийшли близько 1,5 тис. опозиціонерів.

При спробі встановити на Майдані намет виникла бійка між мітингувальниками і міліцією. В результаті зіткнень було затримано п'ятеро осіб, які у той же вечір були відпущені.

96