Ющенко готовий ще раз здати кров

23 Лютого 2013, 15:38

"Я хочу зрозуміти: чому виникла необхідність третин експертизи? Сім років прокуратура займалася слідством на базі першої та другої експертиз. Що – порушена процедура? Тоді скажіть, хто порушив процедуру і хто винен, відкрийте кримінальну справу, і нехай відповідають, якщо порушили закон" , – сказав Ющенко журналістам у суботу в Києві, коментуючи заяву Кузьміна про можливість примусового забору крові у екс-президента.

Ющенко зазначив, що якщо одна з міжнародних лабораторій провела непрофесійний аналіз і її висновки дилетантські, то "дайте мені: яка лабораторія непрофесійна, яка лабораторія маніпулювала?".

Він підкреслив, що хоче зрозуміти, "чому після семи років слідства треба йти на третю експертизу".

За його словами, всі добре розуміють, що проводити експертизу сім років після того, що сталося або чотири місяці по тому – "це різні речі". При цьому екс-президент зазначив, що діоксин в крові все одно зберігається.

"Я відчуваю, що навколо цього виникають каламутні хвилі, і це мені не подобається", – сказав Ющенко.

Екс-президент наголосив, що він не відмовляється від проведення ще однієї експертизи, однак хоче зрозуміти логіку дій співробітників Генпрокуратури.

На питання, чи згоден він в принципі здати кров для експертизи, якщо зрозуміє логіку дій правоохоронців, Ющенко сказав: "Так, згоден, я і зараз кажу, що я в фазі згоди".

Він зазначив, що запропонував Генеральній прокуратурі пояснити не тільки йому, але і всьому народові, чому виникла потреба провести третю експертизу: "Моя вина? – Ні, не моя. Ваша? Хто за цим стоїть, чому ви таке допустили?".

Як повідомлялося, перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що сподівається в рамках розслідування отруєння Ющенка примусово узяти у нього кров на аналізи після розробки відповідних законодавчих процедур.

За словами Кузьміна, якщо дійсно мало місце отруєння Ющенко діоксином, то навіть через кілька років залишки цієї речовини є в крові. "Саме з цієї причини ми наполягаємо, щоб Віктор Андрійович здав аналізи", – додав він.

Перший заступник генпрокурора назвав неправдою інформацію про існування проб крові Ющенка, взятих нібито в 2004 році. "Таких проб немає. А проби, які були досліджені в Європі, були необгрунтовано знищені, причому знищені були в будівлі адміністрації президента Ющенка, за участю його охорони та представників українських спецслужб", – підкреслив він.

5 вересня 2004 Ющенко, будучи кандидатом у президенти, зустрічався з керівництвом Служби безпеки України, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку. Лікарі заявили, що Ющенка отруїли діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п'ять днів до госпіталізації. Пізніше було проведено низку експертиз. Повторна експертиза в кінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

В даний час Ющенко ігнорує прохання Генпрокуратури про надання крові для експертиз у зв'язку з продовженням розслідування справи про отруєння.

На початку червня 2012 генеральний прокуратор Віктор Пшонка заявив, що наглядове відомство може до кінця поточного року закрити кримінальну справу щодо отруєння Ющенко.