"До Київського окружного адміністративного суду поданий позов про визнання бездіяльності і дій Мінекономіки і Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі – неправомірними в частині створення і публікації повідомлення про застосування спецмит на імпортні автомобілі", – заявили юристи.
Саме Олександр Величко та Юрій Філь виступили позивачами.
"Ціль позову – встановити, що без і до опублікування рішення комісії, процесс набуття ним чинності починатися не може" – повідомили партнери ЮФ "Легато".
Юристи не виключають, що в процесі розгляду справи міністерства і комісія, все-ж-таки, офіційно опублікують рішення про введення спецмит.
"Це теж буде результатом, так як дозволить ввести процес запровадження спецмит строго в правове русло. Сподіваємося, ми покладемо цьому початок" – відзначили юристи.
Як повідомлялось, представництво Євросоюзу в Україні заявило, що підвищення урядом України ввізного мита на більшість імпортних легковиків встановлює додаткові торгівельні бар’єри у дуже чутливому секторі та матиме вкрай руйнівний вплив на експорт автомобілів з ЄС. Також європейці закликали Україну переглянути та відкликати своє рішення, оскільки йому бракує належного юридичного обґрунтування і воно чинить негативний вплив на економічні інтереси ЄС.
Українські імпортери автомобілів не виключають того, що можуть припинити ввезення їх до країни, починаючи з другої половини квітня 2013 року, у зв'язку із введенням спеціальних мит на імпорт автомобілів, тим самим, повторивши досвід 2009 року.
Закордонні ЗМІ вважають, що влада України збільшує імпортні мита для підтримки своїх олігархів.
Нагадаємо, Україна вводить спецiальнi мита на iмпорт нових легкових автомобiлiв з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмiрi 6,46% i 1500-2200 куб. см – 12,95% незалежно вiд країни походження та експорту.