"Порядок влаштовується і вираховується у праві за рахунок двох інструментів – інструментів законів та інструменти верховенства права. Якщо не працюють закони, тоді потрібно виходити з тих конфліктів, які виникають у цьому випадку. І саме інструменти верховенства права і дають дорогу, можливість виходити з тих конфліктних ситуацій", – пояснив Сірий.
Сірий наголосив: "Наприклад, діє певна конституційна норма, а парламент приймає закон, який їй не відповідає. Виникає конфліктна ситуація. І саме інструменти верховенства права і можуть це вирішити, якщо є на те воля і правильно працює судова система".
Ключовим завданням, яке треба виконати найближчим часом в Україні, на думку адвоката, полягає в тому, що треба відродити принцип розподілу влади.
"Відбулася повна централізація влада, певна дуже вузька група осіб має повний контроль над всіма інститутами держави і тим самим блокується функціювання і держави в цілому, і юридичних інститутів. Найперше, що потрібно – відродити, привести у відповідність до Конституції, принцип розподілу права. У першу чергу, через тиск суспільства", – підкреслив він.
За його словами, «нам перш за все треба привести в порядок рівень законності».
«Чи можна сказати, що в Україні взагалі не діють закони? Ні, досить багато законів діє. Але індикатор – де закон діє, а де не діє, у тому, що закон у нас не діє там, де концентруються соціальні напруження. Там де є питання влади і питання власності – закони відключаються, там діє пряме ручне управління. В усіх інших питаннях при докладанні зусиль можна досягти законності".
Як повідомлялось, згідно результатами Індексу верховенства права за 2012 рік, який оприлюднив Проект світової юстиції, Україна серед 97 країн світу посіла 87-е місце через політичне втручання уряду, безкарність та корупцію.
"Урядові установи неефективні у дотриманні виконання законів, а суди, хоча й доступні, – неефективні та корумповані. З іншого боку, країна отримує досить високу оцінку у захисті базових громадянських свобод – таких, як свобода релігії, і є відносно безпечною від злочинів. Права власності – слабкі", – вказано у доповіді щодо України.
Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу