Юрист: максимальна сума судової застави, передбачена законодавством, становить 344 тис. гривень

25 Червня 2013, 15:36

За його словами, українським законодавством не визначено, в яких саме випадках застосовується саме цей вид запобіжного заходу.

«Практика застосування застави як запобіжного заходу із запровадженням нового Кримінально-процесуального кодексу суттєво зросла. Наразі в переважній більшості випадків суди застосовують до підозрюваних та обвинувачених саме цей вид запобіжних заходів», – заявив він.

За словами юриста, під час обрання запобіжного заходу, в тому числі щодо застави, слідчий суддя або суд керуються наступними обставинами: вагомістю наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкістю покарання, що загрожує відповідній особі; віком та станом здоров’я підозрюваного, обвинуваченого; міцністю соціальних зв’язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного тощо.

Розмір застави, як зазначає юрист, визначається для особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, – від одного до двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати (від 1147 грн. до 22 тис. 940 грн.); щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, – від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати (від 22 тис. 940 грн. до 91 тис. 760 грн.); щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, – від вісімдесяти до трьохсот розмірів мінімальної заробітної плати (від 91 тис. 760 грн. до 344 тис. 100 грн.).

«В окремих випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов’язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів мінімальної заробітної плати відповідно», – зауважує Сидоренко.

Водночас законом не передбачена можливість оскарження ухвал суду про застосування такого запобіжного заходу як застава, додає юрист.

Нагадаємо, на запит Тиждень.ua Генпрокуратура повідомила, що з початку дії нового Кримінального процесуального кодексу, тобто з 20 листопада 2012 року до 1 червня цього року, у судах задоволено 412 з 532 клопотань про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді застави. Найбільша сума застави була 1,5 млн. грн.

Позначки: