Аліна Пастухова Журналіст Тижня

Юрій Одарченко: Будь-яке рішення, яке приймає Кірєєв, є нелегітимним

16 Лютого 2012, 17:30

«Я можу це (неправомірне призначення Кірєєва – ред.) підтвердити документами, які я отримав від Адміністрації президента Януковича і Вищої кваліфікаційної комісії. З них видно, що єдиною підставою для руху Кірєєва у Печерський суд була його заява на ім’я Януковича про його бажання перевестись і працювати у цьому суді і на основі цієї заяви виник указ президента. Будь-яких інших підстав не було», – сказав Одарченко.

Він наголосив, що процедура призначення Кірєєва відбулась із серйозними порушеннями законодавства. «Не було конкурсу на заміщення вакантних посад. Так дивно склалося, що бажаючих працювати в центральному суді України не було нікого. Крім того, якщо суддя переходить на роботу з одного суду до іншого, він мусить складати кваліфікаційні іспити. Кірєєв таких іспитів не складав», – відзначив депутат.

Попри викладені аргументи,  Одарченко не дуже сподівається на підтримку власної позиції судом.

«Як вони поставляться до цього рішення у мене великого оптимізму немає. Але я впевнений, що цю проблему з Кірєєвим вони нікуди не заховають. Зараз будь-яке рішення, яке приймає Кірєєв в суді, є нелегітимним. Щонайменше я впевнений, що справа матиме суспільний резонанс і люди ще раз зрозуміють, що Кірєєв призначений Януковичем для того, щоб розправитись з Тимошенко», – пояснив Одарченко.

Народний депутат також відзначив, що оскаржити призначення Кірєєва йому вдалося не з першого разу: «Коли я перший раз позивався до президента Януковича, то Вищий адмінсуд замість того, щоб розглянути цю справу по суті, щоб підтвердити правомірність призначення Кірєєва чи навпаки підтвердити його не легітимність, відмовились цю справу розглядати, посилаючись на терміни давності», – пояснив Одарченко, додавши, згідно з законодавством документ, який виходить з Адміністрації президента, може бути оскаржено тільки протягом півроку з моменту його виходу.

«Суд прикрився цими термінами давності та сказав, що справу по Кірєєву розглядати не буде. Зараз розгляд відновили наступним чином. Я як народний депутат звернувся до правоохоронних органів з тим, що відбулось порушення українського законодавства, що Кірєєв призначений з порушенням законодавства, і вони мусять на моє депутатське звернення відреагувати відповідним чином. Таких відповідей немає. Я в суді оскаржу їхню бездіяльність стосовно цієї ситуації», – пояснив Одарченко.

Нагадаємо, 28 лютого ВАСУ розгляне запит народного депутата від БЮТ Юрія Одарченка про правомірність роботи у Печерському суді Родіона Кірєєва. Позов захищатиме адвокат Дмитро Єльченко.

Нагадаємо також, що останній звіт Моніторингового комітету ПАРЄ щодо Україні критично висловився про практику залучення до важливих резонансних справ тих суддів, які  перебувають на випробувальному терміні. Міжнародна організація також не раз наголосила, що система призначення суддів в Україні потребує численних вдосконалень.