«Що стосується книжкового ринку, це дуже болючий момент. Тому що всі знають, що всі на сьогодні, крім ось цієї точки, де ми з вами перебуваємо, мережі книгарень «Є», всі решта мереж книгарень і книгорозповсюдження сьогодні перебувають в руках однієї іноземної структури», – підкреслив він.
За його словами, ця структура не зацікавлена в українському продукті і просто не пускає його на ринок.
«Ви можете зайти в книжковий супермаркет, я це неодноразово робив, і спитати: «Ну гаразд, у вас є книжки, скажімо, видавництва «Фоліо». Ще, можливо, «Клубу сімейного дозвілля». А от, скажімо, хоча б «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ»?». Немає», – зазначив публіцист.
«Це не конкуренція. Це, по-перше, продаж демпінгу. Ви можете порівняти ціни на російські книжки у безпосередньо Росії і в українських книгарнях. В перерахунку, за курсом, в Україні вони будуть дешевші», – зауважив Макаров.
Він звернув увагу на необхідність створення повноцінного книжкового ринку, інтегрованого у світовий контекст, і стимулювання не лише видавництв, а й авторів.
«Яким чином? Жорстке антимонопольне регулювання, створення інституту книжки і забезпечення українського україномовного продукту на всій території України. І тут є пропозиція щодо квотування. Тобто, будь-яка торгова точка має мати свої квоти на українську книжку. Наші експерти запропонували 70%. Можливо, це 50%. Але ніяк не менше. І головне, що це має працювати скрізь», – наголосив публіцист.