"За останні 20 років 90 млн дітей у віці до 5 років були врятовані під час боротьби з дитячою смертністю, у той час у найбідніших країнах збільшилася кількість дітей, що відвідують початкову школу", – йдеться у доповіді.
Як зазначають у ЮНІСЕФ, 2012 року померли 6,6 млн дітей у віці до п'яти років, близько 18 тисяч в день. Велика частина дітей померли за прогнозованими причинами.
"Сумне лідерство за високою дитячою смертністю відійшло Сьєрра-Леоне, де в 2012 році померло 182 дитини на кожну тисячу дітей. Далі йдуть Ангола (164), Чад (150) і Конго (146). Глава управління статистики ЮНІСЕФ Тесу Вардлоу каже, що статистика, сама по собі, не змінює світ, але вона робить можливим прогрес, витягуючи на світло найбезнадійніші ситуації, привертаючи до них загальну увагу", – йдеться у звіті.
Окрім того, за даними організації, у світі 15% дітей змушені працювати.
У той час, як свідчить статистика, 11% дівчаток виходять заміж до настання 15-річного віку.
У той же час, за даними Організації ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), звіт якої був оприлюднений 29 січня, щонайменше 250 млн із 650 млн дітей у віці до 10 років не вміють читати й писати.
Згідно з цією статистикою, 130 млн дітей відвідують початкову школу, однак не отримали навіть базові знання. Решта 120 млн проводять у класах недостатньо часу, до того ж, 57 млн з них взагалі не відвідують заняття.
Укладачі доповіді відзначають, що таке число неписьменних дітей обходиться державам у $129 млрд на рік.
Як повідомлялось, у 2013 році рівень дитячої смертності у світі знизився.