Зокрема, весною минулого року Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка на прохання ЮНІСЕФ провів дослідження на тему: «Підлітки, які живуть чи працюють на вулиці: актуальні акценти для ефективної профілактики ВІЛ». Було опитано по 200 безпритульних дітей у Дніпропетровську, Донецьку і Миколаєві.
За даними дослідження, 96% опитаних дітей, що живуть чи працюють на вулиці, зловживають алкоголем, 22% – ін’єкційні наркомани, 65% дівчат погоджують на статеві стосунки за винагороду, а 7% хлопців вступають у статеві контакти з чоловіками за гроші. Лише 13% із них користують презервативами.
Дві третини опитаних підлітків не перебувають на контролі в жодній з державних служб чи відомств.
Дві третини опитаних дітей живуть на вулиці без постійного місця проживання. З них на вокзалах живуть 27% опитаних дітей, 19% – у помешканнях друзів чи знайомих, у покинутих будинках – 18%, у випадкових знайомих – 10%, в каналізації – 8% і 1% – в інтернатах.
Кількість дітей, котрі належать до групи ризику щодо можливості зараження ВІЛ-інфекцією, за результатами дослідження, становить 85 тисяч.
За словами організаторів, результати дослідження показують, що державна система протидії безпритульності дітей не ефективна. Зокрема, вони наголошують, що більша половина дітей, котрі потрапляють у колонії, СІЗО, дитячі кімнати міліції, притулки для неповнолітніх, зазнавали насильства. Тільки в ізоляторах зі 40% опитаних, котрі туди потрапляли, зазнавали насильства 27%, у дитячих кімнатах міліції терпіли знущання 14% з 37% опитаних.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович констатує зростання дитячої злочинності і злочинів проти дітей.