Італійський суд змінив екс-регіоналу Маркову в’язницю на домашній арешт

21 Серпня 2015, 20:06

Суд Генуї змінив запобіжний захід одеському сепаратистові Ігорю Маркову, затриманому 12 серпня за заявкою Інтерполу в місті Сан-Ремо, з утримання під вартою на домашній арешт. Про це повідомили ЗМІ.

Зазначається, що згоду на зміну запобіжного заходу дав прокурор Енріко Цуккі. Проте вийти з в'язниці Сан-Ремо Марков зможе тільки тоді, коли на нього одягнуть електронний браслет. Проживати він буде в номері одного з місцевих готелів.

Марков не покидатиме приміщення, але зможе зустрітися з дружиною і дітьми, а також адвокатом і прцівниками посольства РФ. Про право зустрічі з українськими дипломатами нічого не повідомляється.

На засіданні суду Марков не погодився бути виданим Україні, заявивши, що побоюється репресій з боку офіційного Києва.

Як повідомлялося, 12 серпня Інтерпол затримав екс-регіонала Ігоря Маркова в Італії. 13 серпня Мін'юст попросив суд в Одесі ініціювати екстрадицію екс-нардепа Маркова.

13 серпня Приморський райсуд Одеси виніс заочне рішення про арешт Маркова.

14 серпня суд Генуї обрав міру запобіжного заходу щодо Маркова – утримання під вартою.

Позбавленому мандата народному депутату Маркову інкримінували організацію і вчинення побиття учасників пікету в Одесі. За даними міліції, йшлося про події 2007 року, коли біля Одеської облдержадміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам'ятника Катерині ІІ.

У грудні 2014 року МВС оголосило Маркова в розшук.

Також нагадаємо, що на початку серпня 2015 року Марков виступив на прес-конференції в Москві як член так званого «Комітету порятунку України», очолюваного колишнім прем'єром України Миколою Азаровим.

Крім того, після затримання Маркова в Італії «Комітет порятунку України» в особі Азарова закликав італійську владу та Інтерпол звільнити свого соратника.