Італійський прем’єр постане перед судом

15 Лютого 2011, 14:57

Відповідне рішення ухвалила сьогодні міланський суддя Крістіна Ді Ченса у відповідь на відповідний запит прокуратури, яка передала матеріали розслідування по обох справах.

Як уточнюють італійські ЗМІ, суддя задовольнила вимогу прокуратури про проведення процесу по “прискореній процедурі”, до якої вдаються при наявності неспростовних доказів провини. Перше засідання призначене на 6 квітня.

74-річного прем’єра звинувачують у використанні послуг дівчат за викликом, яким він, нібито, платив за присутність на вечірках на своїй приватній віллі в Аркоре під Міланом, а також у зловживанні службовим становищем.

Так, Берлусконі особисто зателефонував у поліцію, щоб визволити одну з фігуранток – марокканську танцівницю Рубі, яка виявилася неповнолітньою.

За твердженням прем’єра, він був упевнений, що дівчина – племінниця колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака, і прагнув уникнути дипломатичного конфлікту.

У разі визнання Берлусконі винним, йому загрожує від 3 до 12 років в’язниці.

Крім нових процесів, поновлюються судові розгляди з двох раніше призупинених справ проти Берлусконі – про шахрайство його компанії “Медіасет” і підкуп британського адвоката прем’єра Девіда Міллса. Судові засідання по них призначені на 28 лютого і 11 березня.

Притягнення Берлусконі до відповідальності стало можливим після того, як на початку січня Конституційний суд Італії скасував частину положень закону, який захищає прем’єр-міністра та членів його кабінету від кримінального переслідування.