Вже вп’яте в останні дні вересня Львів перетворюється в епіцентр технологій, інновацій та бізнесу. Все завдяки IT Arena 2018 – одній з найбільших тех подій в Україні та Сх. Європі. Послухати про те, про що не говорять на інших подіях в Україні: новинки SexTech, VR ігри за мотивами Стівена Кінга, майбутнє 5G в Україні, міфи блокчейну приїхали понад 3300 людей. На цьогорічній IT Arena можна було познайомитись з експертами таких компаній, як Facebook, Tesla, Google, eBay, Samsung, Gitlab, Taxify, SAP та ін, поспілкуватися з професіоналами та однодумцями, завести нові, корисні знайомства, побачити інноваційні розробки від українських стартапів та продуктивно і весело провести час.
Happy birthday, IT Arena
Конференції IT Arena у 2018 виповнюється п’ять років, що є тривалим шляхом для тех конференції в Україні. З події локального масштабу на кількасот учасників, IT Arena виросла до визначної європейської тех -конференції. Окрім того, що цьогоріч IT Arena досягла рекордної кількості учасників, географія конференції вражає: до Львова приїхали гості з США, Великої Британії, Німеччини, Нідерланд, Австралії, Малайзії, Катару, Португалії, Норвегії, Канади та з інших країн.
Перед офіційним відкриттям конференції відвідувачі мали можливістьпознайомитись на ексклюзивній події від IT Arena – рецепції міського голови. Під час прийому в ресторані “Ратуша” Андрій Садовий привітав учасників конференції та висловив найкращі сподівання стосовно розвитку інноваційного підприємництва у Львові.
Розпочалася конференція видовищним відкриттям IT Arena на головній сцені. Вже другий рік провести церемонію довіряють Аріні – жіночому прототипу штучного інтелекту. Продовжив виступ Степан Веселовський, СЕО, Lviv IT Cluster, який з екрану привітав глядачів та заохотив зануритись в атмосферу технологій, інновацій та бізнесу. Вражаючим сюрпризом був дзвінок від Аріни усім глядачам водночас. “Ведуча” дійства нагадала всім, що майбутнє всередині кожного. Здійснити такий трюк вдалося завдяки діджитал-партнеру конференції – lifecell. Згодом Степан виступив зі сцени і ще раз привітав усіх з п’ятиріччям IT Arena 2018.
Цьогоріч організаторами конференції IT Arena є Lviv IT Cluster, ELEKS, Intellias, Startup Depot та LITS.
“Майбутнє всередині кожної людини, всередині цієї конференції, всередині компанії, всередині міста, всередині країни. І саме ми є творцями цього майбутнього – саме таку філософську ідею ми закладаємо в нашу конференцію. Ця конференція буде завжди про майбутнє, так як технології впливають на майбутнє. IT Arena є проектом Lviv It Cluster, який сприймається як наша дитина, а 5 років це вік, коли дитина вже виросла, має свій характер і друзів. Тому кількість людей на конференції більшає, ми маємо нових друзів і партнерів, яких щороку раді бачити на конференції, яка з кожним роком набуває все більш глобального масштабу” – так описав основний концепт IT Arena 2018 керівник Lviv IT Cluster, Степан Веселовський.
“IT Arena була спрямована на те, щоб створити цікаву подію у житті спільноти як з точки зору доступу до якісної професійної інформації та навчання, так і для розвитку контактів та пошуку цікавих професійних перспектив”, – коментує Андрій Крупа, acting СЕО, ELEKS. “Враховуючи надзвичайну кількість енергії та ентузіазму, яку було закладено у підгрунтя цієї ідеї та скільки і надалі кожного року докладається усіма людьми, тими, хто вірить у неї та творять її, – ця подія просто приречена на успіх. Хотів би особисто подякувати усім мрійникам, котрі розпочали цю подію, та усі м людям, хто протягом кожного року працюють над її створенням – за прекрасну нагоду – як для зустрічі цікавих професіоналів, так і друзів з усієї України.”
“Нагода бути співорганізатором ІТ Арени дає чудову можливість залучати власних спікерів і через них транслювати наше бачення розвитку інформаційних технологій. Цього року від імені Intellias виступили Ігор Стареправо, наш Senior Delivery Director, та Sebastian Gier, який займається дизайном у BMW. Обидва спікери володіють непересічним досвідом в індустрії automotive, яка для нашої компанії є однією з ключових експертиз. Тож можливість поділитись знаннями та досвідом у цьому домені – одна з причин, через яку ми долучились до такої великої та важливої події,”– коментує Віталій Седлер, CEO та Co-Founder Intellias. “IT Arena на сьогоднішній день, напевно, можна вважати найкращою IT -конференцією в Україні з якісним професійним контентом. Вона збирає близько 3 тисяч учасників – успішних інженерів з різних міст України та з-за кордону, підприємців та інвесторів, і надає хороші можливості для нетворкінгу. Дуже вдалим вважаю поєднання різних форматів – можна не лише послухати доповіді, а й взяти участь у воркшопах, познайомитись із українськими стартапами,” – ділиться враженнями Михайло Пузраков, CОO та Co- Founde, Intellias.
Гуру продуктового менеджменту, Blockchain, Sextech та перший український стартап-єдиноріг
Цьогоріч на IT Arena до звичних трьох потоків – Business, Product, Tech додався ще один присвячений стартапам. Перший день конференції відкрив Thabet Alfishawi, Growth Product Manager в компанії Google Assistant, який розповів про інсайти роботи з командами в Google. На Startup сцені доповідав естонський підприємець Martin Villig, Co-Founder компанії Taxify. Мартін на прикладі свого стартапу Taxify розказав про те, як в країні з найбільшою кількістю стартапів-єдинорогів на душу населення, функціонує бізнес.
Повний зал відвідувачів зібрався також щоб послухати Josh Twist з Facebook,e x P r i n c i p a l P M у M i c r os o f t . Josh розкрив усі секрети роботи з Facebook Analytics та особливості роботи з даними. Поки власники стартапів, продакт та проджект менеджери слухали бізнес поради, на Tech Stage доповідав Dmitriy Zaporozhets з GitLab. CTO першого українського стартапу- єдинорога розповів про спрощення процесів розробки з Auto DevOps, а також про те, що допомогло GitLab досягти понад $1 мільярда капіталізації.
Igor Karpets Head of Enterprise Sales ще однієї успішної української компанії Grammarly розповів про стратегії email-маркетингу, особливості спілкування з іноземними клієнтами та нюанси виходу на американський ринок. Cassie Kozyrkov, Chief Decision Scientist Google Cloud на технологічному потоці розказала всім, що робота з даними – це просто. Для наочної демонстрації класифікації даних Cassie обрала простий приклад – показала як використовувати Data аналітику для вибору вин, адже навіть для прийняття простих та побутових рішень ми використовуємо аналіз даних. Справжній фурор на бізнес потоці спричинила Stephanie Alys, Chief Pleasure Officer в Mystery Vibe. Stephanie представляла найбільш контроверсійну та багатообіцяючу індустрію – sextech і розповіла про те, як технології змінюють індустрію задоволень.
Оскільки IT Arena – це подія міжнародного масштабу, познайомитись з українським тех ринком і стартапами приїхали безліч представників міжнародних медіа: Forbes PL, Forbes CZ, Tech.eu, The Next Web, Gazeta Wyborcza , startups-ro, spidersweb.pl та інші.
Як на IT Arena готують молоду генерацію інноваторів?
Окрім організації конференції IT Arena, Lviv IT Cluster займається модернізацією навчальних програм для львівських університетів. Більше семисот студентів з НУЛП, ЛНУ ім. Івана Франка та ЛДУБЖД вивчають інтернет речей, робототехніку, штучний інтелект, кібербезпеку та інші технологічні напрямки. IT Arena організувала своєрідну посвяту та нагородження найкращих студентів-учасників навчальних програм від Lviv IT Cluster. Спікери конференції провели для студентів мотивуючі доповіді нагородили подарунками найкращих студентів.
Кілька десятків компаній було представлено в експо-зоні конференції. Подивитись на технологічні новинки від українських IT компаній та виграти цінні призи мали змогу всі охочі – iPhone X, електричний скутер, знижка 100 000 грн на квартиру, PlayStation, дрони та багато інших. Ще однією атракцією був тест драйв найновішої моделі Audi Q8. Спраглі яскравих вражень учасники мали змогу протестувати нову Audi біля стадіону.
Кіноут, який менторить на ходу
Keynote спікер IT Arena Semyon Dukach розпочав другий день к онференції особистою історією про те, як кмітливий студент з МІТ обіграв казино Лас – Вегасу на $4 млн та згодом став успішним підприємцем, інвестором та заснував власну премію для Troublemaker Award для найцікавіших стартапів, ідей та витівок. Свого часу цю премію отримав київський руфер Григорій Mustang Wanted, який розфарбував зірку на московському хмарочосі в жовто- блакитні кольори. Премію також отримували Надія Толоконнікова, учасниця скандальної групи Pussy Riot. За словами Semyon, він вкладає гроші рад ше не в компанії, а в людей, в яких горять очі. Приємною ініціативою від інвестора був ранковий забіг у парку ім. І.Франка разом із учасниками змагання стартапів, під час якого Semyon давав корисні поради молодим українським підприємцям.
Окрім ранкової пробіжки з Semyon Dukach, 29 вересня відбувся марафон серед учасників конференції. Найактивніші відвідувачі пробігли 28 кілометрів. Кожен, хто пробіг від 10 км отримав цінні подарунки від VP компанії EduNav, Івана Бабійчука. Ті, хто осилили понад 21 км отримали персональне тренування від міжнародно майстра спорту з тріатлону – Олексія Сюткіна. Серед інших спортивно-екстремальних активностей на IT Arena можна було випробувати на собі роуп-джампінг.
Третій день конференції пройшов в центрі міста. У вісьмох атмосферних локаціях у Львові пройшли 40 мітапів. Учасники починаючи з ефективних продажів для стартапів, завершуючи VR технологіями. Формат мітапів перекочував на IT Arena 2018 з минулорічної арени, так як відвідувачі позитивно оцінили неформальну атмосферу таких зустрічей.
$70 000 на розвиток українських стартапів
Найбільш перспективні стартапи змагались на IT Arena за цінні призи та акселераційні програми в найкращих інкубаторах світу, таких як Starta Accelerator, Techstars, Rockstart та 1991 Open Data Incubator. Загальний призовий фонд цього року становив понад $70 000. Найкращим стартапом було визнано Liki24. Стартап фокусується на фармацевтичному ринку, який оцінюється в 3 мільярди доларів в Україні та більш ніж в 300 мільярдів доларів у США. Liki24 – це платформа, яка об’єднує медичні продукти, лікарів, клініки, аптеки, страхові компанії та клієнтів. Сервіс Liki24 обіцяє повністю усунути проблему пошуку та доставки ліків. Окрім головного призу команда отримала нагороду від Starta Ventures – подорож до Нью-Йоркського акселератора та річне членство в коворкінгу Sputnik Space на Манхеттені, а також прямий квиток до фіналу програми Poland Prize.
Другий грошовий приз від CRDF Global – 5000 $ отримали UATAG. Команда створила унікальний фізичний тег перевірки оригінальності продукції для захисту від підробок. Його неможливо скопіювати завдяки унікальному візерунку, що створюють тріщини скла. Платформа для перетворення 2d зображень у CAD моделі таo AR/VR візуалізації VRnet.io також пройшла у фінал і була нагороджена менторством від 1991 Open Data Incubator та виграв двотижневу подорож у Кремнієву долину від Startup Embassy.
Технологій та видовищ
Продуктивні дні на IT Arena завершувались гучними вечірками для відвідувачів конференції. Першого дня усі охочі продовжити вечір яскраво мали можливість відвідати дві афтепаті: вечірку в одному з н а й кр а щ и х з а в е р с і є ю T h e G u ar d i a n пивних закладів – Театрі пива “Правда” або ж поспілкуватись з учасниками на Tech Lounge. Другий день конференції завершився у нічному клубі Малевіч. Повний зал відвідувачів вразила своїм видовищним шоу Juicy M – хедлайнер фестивалю електронної музики Futureland. Під запальні біти діджейки українського походження танцювали усі учасники конференції. Опісля третього заключного дня IT Arena ті, хто ще був сповнений сил, відвідали Silicon Drinkabout Party, де мали змогу поділитися враженнями від конференції.
Організатори вже розпочали готуватись до IT Arena 2019. Наступного року очікується понад 4000 учасників, додаткові конструкції на стадіоні Арена Львів, ще більше майданчиків для нетворкінгу та спеціальний гість – голлівудська зірка…