Тімоті Снайдер – американський історик та письменник. Фахівець з історії України, Польщі, Росії.
Немає жодного сенсу берегти Путіна від розуміння, що він програє. Він сам зрозуміє це і буде діяти, щоб себе захистити. (1/17)
Росіяни не загнані в кут. Російська армія не загнана в кут. Це сила вторгнення. Зазнавши поразки, підрозділи просто відступають через кордон до Росії. (2/17)
Путін править у віртуальній реальності, де завжди є шлях до втечі. Його не можна загнати в кут в Україні, тому що Україна – реально існуюче місце. (3/17)
Людям з інших суспільствах важко зрозуміти, що Путін – диктатор, який контролює медіа своєї країни. Він править, змінюючи тему. (4/17)
Путін змінює тему постійно. Востаннє, коли Росія вторглася в Україну, медіа змінили тему на Сирію за день, а росіяни підхопили це. (5/17)
Коли в лютому цього року Росія вторглася в Україну, медіа швидко перебудувалися з заяв про те, що вторгнення неможливе, на те, що воно неминуче. Росіяни підхопили це. (6/17)
Якщо Путін зазнає поразки в реальності, він просто оголосить про перемогу по телебаченню, а росіяни повірять йому або вдадуть це. Він не потребує нашої допомоги в цьому. (7/17)
Безглуздо створювати «з’їзд» у реальному світі, якщо Путіну він потрібен лише у віртуальному світі, який він повністю контролює. Розмови про «з’їзд» лише дають російським лідерам привід посміятися у складні часи. (8/17)
Безперечно, Путін може помилитися і занадто довго чекати, щоб оголосити перемогу у віртуальному світі. У цьому випадку він втрачає владу. Ми не можемо врятувати його від такої помилки, і помилково намагатися це зробити. (9/17)
Влада Путіна над медіа буде повною до моменту її припинення. Немає моменту, коли наші дії в реальному світі можуть змінити ситуацію. Або наші «з’їзди» непотрібні, або вони неактуальні. (10/17)
Гротескно просити українців ухвалювати рішення про війну задля комфорту російських телепродюсерів, які й без того не орієнтуються на реальний світ. (11/17)
Нерозуміння Росії через кліше про «заганяння у кут» та «з’їзди» зробить війну довшою, відволікаючи від простої необхідності російської поразки. (12/17)
Україна – це зовсім інша історія. Зеленський, на відміну від Путіна, обраний демократично, відчуває відповідальність за свій народ і керує у світі, де інші важливі. (13/17)
В Україні є преса, якою уряд не керує. Зеленський не може просто змінити тему. Він повинен залучати людей до будь-якого важливого рішення. (14/17)
На відміну від Путіна, Зеленський має доводити своєму народу, чому слід припинити цю війну. Тому йому потрібна допомога, як для перемоги у війні, так і для того, щоб розповісти українцям, що буде далі. (15/17)
На відміну від російських солдатів, українцям нікуди подітися. Вони не можуть просто піти додому. Війна йде в їхній країні. Вони повернуться до своїх домівок і відбудуються. (16/17)
Закінчити війну означає більше думати про український народ та його майбутнє і менше турбуватися про проблеми, яких у Путіна насправді немає. (17/17)
Читайте також Енн Еплбаум про те, чому дегуманізація українців Росією спрацьовувала і за часів Голодомору, і під час війни сьогодні