Історичний випадок: суддя в Італії показав футболісту зелену картку

9 Жовтня 2016, 12:56

В Італії трапився історичний випадок, там арбітр нагородив футболіста зеленою карткою.

В італійській Серії В перед початком сезону 2016/17 було прийняте рішення про введення в арсенал арбітра 3-ї картки – зеленої.

На відміну від жовтої і червоної, вона має за мету не карати, а заохочувати футболістів у разі, якщо вони роблять гідні вчинки на полі (визнання порушення, навіть, якщо арбітр не помітив його, прояви людяності і поваги відносно суперника, тощо).

Перший випадок, коли зелену картку було показано, стався в матчі Серії B між командами «Віртус Ентелла» і «Віченца». Її отримав Крістіан Гала, гравець «Віченци». Рефері призначив кутовий в сторону воріт суперника Гала, проте гравець сповістив суддю, що футболіст команди-суперника не торкався м'яча.

Нагадаємо, у вересні вперше в історії суддя вилучив футболіста після відеоповтору. У матчі Кубка Нідерландів між «Аяксом» та «Віллемом» після одного з епізодів головний арбітр Данні Маккелі звернувся до свого помічника Поля ван Букела, який стежив за відеоповторами. Арбітр матчу спершу хотів показати жовту картку, але після консультації футболіста вигнали з поля.