Історична реконструкція Волинської трагедії у Польщі викликала шквал критики

22 Липня 2013, 15:01

Як повідомляє Dziennik Polski, реконструкція Волинської трагедії, що відбулася ввечері суботи у місті Радимно, спровокувала палку суспільну дискусію, що стосувалася доцільності заходу.

«Критика надходить від усіх верств населення. – йдеться у статті видання. – На інтернет-форумах піднімають питання про те, чи була б аналогічна реконструкція, наприклад, винищення євреїв у концентраційних таборах, розумною акцією».

«Поміж інших суспільних груп, проти реконструкції виступає Об’єднання українців в Польщі. – пише Dziennik Polski. – У заяві, надісланій Польському радіо міста Ряшева (Жешува), поміж іншого значиться, що реконструкція є огидною справою».

Організатори заходу дотримуються іншої думки: «Ініціатор інсценізації – президент Асоціації живої історії Мирослав Майковський – спростовує звинувачення. На його думку, люди, що виступають проти реконструкції, автоматично перетворюються на прихильників головорізів. Він запевняє, що реконструкція ні проти кого не спрямована. Єдина мета організаторів – вшанування пам’яті жертв, додав він».