Мультимедійну презентацію для учнів та методичку для вчителів про героїчний збройний виступ закарпатських українців проти планів союзниці гітлерівської Німеччини Угорщини напередодні Другої світової війни активісти доправили до 1500 шкіл міст і містечок України, до музеїв, бібліотек та гуртків краєзнавства.
«Звісно, акцент робили на забезпеченні нашими матеріалами східних та південних теренів України, які традиційно мають менше доступу до українознавчої літератури, ніж інші регіони», – зазначила Левкова.
Тексти молодого історика Олександра Пагірі, начитані Фаготом з гурту «ТНМК», унікальні тогочасні світлини й кінохроніки, музичний супровід від Сашка Ярмоли з «Гайдамаків» – все це, наголошує Левкова, приклад нешароварного подання української історії.
«Тобто напередодні 74-ї річниці Карпатської України молодь обиратиме не лише покладання квітів до могил карпатських січовиків, мітинги-реквієми та освячення меморіальних дошок, а й «некалендарні» і затребувані сьогодні методи українотворчої роботи», – підсумовує Левкова.