Автор відзначає, що в таких країнах, як Білорусь чи Казахстан, за словами тамтешніх опозиціонерів, силові органи практикують навмисне розміщення провокативних коментарів на веб-сторінках невигідних владі ресурсів. Після чого ресурс закривають рішенням суду, хоча власник ресурсу може аж до прийняття такого рішення навіть не знати про те, що сталося. Дещо м’якша система існує в Росії, де державна організація «Роскомсвязьнадзор» може закривати онлайн-медіа після винесення попередження за недопустимі читацькі коментарі.
У зв’язку з цим пригадується торішня історія з викликом до міліції керівників інтернет-видання «Українська правда» після того, як народний депутат Інна Богословська побачила в читацьких коментарях під її блогами погрози фізичної розправи. Десь у нетрях Верховної Ради припадає пилом і законопроект про примусову реєстрацію блогерів, що теоретично дозволить силовим органам контролювати не лише онлайн-медіа, а й навіть традиційно вільну блогосферу.
Автор відзначає, що в цьому контексті ситуація виходить далеко за межі конфлікту між критично налаштованими до ДАІ громадянами та міліціонером, підтриманим Деснянським судом. І результат процесу «Гетьманцев проти «Дорожнього контролю» стане лакмусовим папірцем далеко не тільки в плані виконання наказу МВС про сприяння ДАІшників водіям.
Більше про це читайте у статті Свободі інтернету погрожують… жезлом ДАІ
Нагадаємо, Деснянський районний суд Києва 14 лютого постановив тимчасово призупинити роботу сайту «Дорожній контроль» за позовом співробітника ДАІ Геннадія Гетманцева про захист честі, гідності та ділової репутації.
Причиною стали коментарі читачів під відеороликом про конфлікт, який виник влітку минулого року у Криму між власником сайту «Дорожній контроль» Ростиславом Шапошниковим і Геннадієм Гетманцевим.