Іспанці та американці готові допомогти Україні побудувати термінал для cкрапленого газу

18 Вересня 2012, 07:40

Ці компанії, хоча і не планують вкладати в проект грошові кошти, готові надати необхідне обладнання, пише "Коммерсант-Украина".

"Сьогодні в Україні склалася така ж ситуація, як в Іспанії 40 років тому. До тих пір, поки у нас не було жодного терміналу, ми теж купували газ за високими цінами у монопольного постачальника. Зараз ми хочемо застосувати свій досвід в Україні", – передали в прес-службі слова представника Enagas в Україні Джорді Бонвехі. Він зазначив, що його компанія не буде вкладати в проект грошові кошти, але готова поставити необхідне обладнання та технології.

Про інтерес до проекту заявив і старший віце-президент американської Excelerate Energy Едвард Скотт. "Ми маємо в своєму розпорядженні необхідне обладнання: у нас є вісім суден-терміналів, одне судно добудовується. А ще вісім судів є у наших партнерів", – сказав він минулого тижня під час відвідин порту Південний.

За його словами, компанія планує стати партнером проекту і готова надати в оренду необхідний для реалізації першого етапу проекту плавучий LNG-термінал.

За розрахунками держагентства, завдяки цьому прийом газу може початися ще до будівництва стаціонарного терміналу – вже в наступному році.

Як розповіло джерело в Міненерго, держагентство зробило ставку на іспанських та американських інвесторів, оскільки саме ці країни отримують найбільший відсоток газу через LNG-термінали, і на них не впливає російський Газпром.

"Вже на етапі презентації ми помітили, що компанії з Німеччини і Італії висловлювали найбільші сумніви в необхідності реалізації проекту", – заявив співрозмовник у Міненерго. Відзначимо, що в цих країнах російський газ становить найбільшу частку в обсязі імпорту, а найбільші газові компанії цих держав – EON Rurhgas і ENI – беруть участь у спільних проектах з російською монополією.

Глава Держагентства з інвестицій Владислав Каськів вчора заявив, що решта учасників консорціуму з будівництва терміналу повинні бути визначені до листопада цього року. "Десь у середині листопада розпочнеться будівництво терміналу. Тоді ж очікується і підписання угоди про створення консорціуму з будівництва терміналу", – зазначив він.

За словами пана Каськіва, інтерес до проекту виявили інвестфонди Lazard, Conlan & Associates і найбільший добувач газу в Іспанії Gas Natural Fenosa. У проекті зацікавлена також ​​Group DF Дмитра Фірташа.

Також інвестором проекту з будівництва LNG-терміналу в Україні може стати найбільший південнокорейський експортер скрапленого природного газу корпорація KoGas.

Нагадаємо, Кабмін 8 серпня затвердив техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) будівництва LNG-терміналу, здатного перевалювати 10 млрд кубометрів газу в рік. Згідно з ТЕО, частка держави в терміналі складе 25%, а 75% – частка приватних компаній. Орієнтовна вартість будівництва LNG-терміналу – 846 млн євро. Введення в експлуатацію заплановано на кінець 2015 року.

Позначки:
96