Іспанський суд звільнив під заставу низку екс-міністрів Каталонії

4 Грудня 2017, 12:31

Іспанський Верховний суд ухвалив рішення звільнити під заставу в розмірі 100 тис. євро шістьох колишніх міністрів Каталонії, яких Мадрид заарештував за підозрою в заколоті й розтраті бюджетних коштів. Про це повідомляє El Pais.

Водночас, суд залишив під вартою ще двох екс-чиновників. Колишній заступник прем'єр-міністра Уриола Жункерас з каталонських республіканських лівих і його колишній міністр внутрішніх справ Хоакім Форн залишаться в ув'язненні, оскільки суддя вважає, що існує ризик того, що обидва повернуться до скоєння злочинів, якщо їх випустять.

"Верховний суд Іспанії вирішив випустити шість каталонських політиків з досудового утримання під вартою, але зберегти двох, які найбільше відзначилися – за ґратами", – йдеться в повідомленні.  

Наголошується, що шістьох екс-міністрів зобов'язали щотижня з'являтися до Верховного суду і заборонили виїжджати з країни. Це рішення вплине на каталонську виборчу кампанію.

Зазначається, що сім із заарештованих політиків є кандидатами на виборах 21 грудня.

Як повідомлялося 28 листопада, колишній віце-президент уряду Каталонії Оріол Жункерас та низка екс-міністрів, яких влада Іспанії заарештувала за підозрою в заколоті й розтраті бюджетних коштів, надіслали листа до Верховного суду, у якому визнали владу Мадрида над регіоном.

 2 листопада Іспанії заарештувала вісьмох членів відстороненого від влади уряду Каталонії.

Нагадаємо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.