Іспанський суд заарештував двох із чотирьох підозрюваних у терактах в Каталонії

23 Серпня 2017, 09:10

Високий суд Іспанії у вівторок, 22 серпня, заарештував без права застави двох із чотирьох підозрюваних у причетності до терактів у Каталонії. Про це повідомляє Reuters.

Двом підозрюваним – Мухаммеду Хоулі Шемлалу та Дріссу Укабіру – були висунуті звинувачення у вбивстві, членстві у терористичній організації і незаконному володінні вибухівкою. Їх утримуватимуть у в’язниці без права застави.

Третій підозрюваний Салах ель-Каріб залишиться під вартою протягом ще 72 годин, розслідування щодо нього ще триває.

Суд також вирішив звільнити на певних умовах четвертого підозрюваного Мухаммеда Аалью через слабкість доказової бази проти нього.

Мухаммед Хоулі Шемлал підтвердив  у суді плани терористів влаштувати атаки біля барселонських визначних пам’яток, зокрема, у соборі Святого сімейства (Sagrada Familia) в Барселоні.

У понеділок поліція застрелила 22-річного Юнеса Абуякуба, який був водієм мікроавтобуса, що вчинив наїзд на пішоходів на бульварі Ла Рамбла у Барселоні.

Ще п’ятеро ісламістів були вбиті після наїзду на людей у туристичному містечку Камбрілсі.

Нагадаємо, 17 серпня автофургон в'їхав у людей на пішохідній вулиці Рамбла в центрі Барселони. Через кілька годин після цього в Камбрілсі за 100 кілометрів на південь від столиці Каталонії група зловмисників намагалася прорватися на автомобілі до пішохідної зони. Але машина перекинулася, а в перестрілці, що зав'язалася з поліцією, терористи були вбиті.

В результаті загинули 15 людей, ще 130 були поранені.