Іспанський суд розпочав процедуру екстрадиції нардепа Онищенка

1 Грудня 2017, 17:14

Суд в Іспанії почав процедуру екстрадиції щодо депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, якого Україна звинувачує в розкрадання державного газу. Про це йдеться в повідомленні посольства Іспанії, яке представили під час засідання Солом’янського суду прокурори САП, передає Громадське телебачення.

Згідно з повідомленням, Онищенко зобов’язаний з’являтися до іспанського суду кожного місяця. Відповідне рішення було ухвалене  13 листопада 2017 року.

"За рішенням суду Іспанії, до нього застосовано умовне звільнення, тобто, запобіжний захід. Тепер першого числа кожного місяця він зобов’язаний з’являтися до суду Іспанії, який розглядає екстрадицію", — сказав прокурор Андрій Перов.

За його словами, якщо Онищенко не з‘явиться до іспанського суду, то це може бути підставою для оголошення його в розшук у країнах Європи.

Водночас, захист нардепа намагався оскаржити лист Генпрокуратури, яким ще в грудні 2016 року слідчі просили Іспанію про екстрадицію Онищенка.

Як зазначалося 13 листопада, народний депутат Олександр Онищенко повідомив, що іспанський суд ухвалив рішення не видавати його Україні.

Нагадаємо, детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства,  в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали одного з ймовірних учасників злочинної організації з розкрадання природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування».