Іспанський суд дозволив видати США російського програміста

1 Серпня 2017, 17:45

Національна судова палата Іспанії ухвалила рішення про екстрадицію в США російського програміста Станіслава Лісова, повідомляє іспанське видання LaVanguardia.

Суд взяв до уваги, що хоча сам Лісов і не перебував на території США в останній момент скоєння злочинів, в яких звинувачують росіянина, але більшість постраждалих від його дій – американські громадяни.

Крім того, в суді відкинули аргумент захисту, яка стверджувала, що дана справа політизована: в Національній судовій палаті зазначили, що в даному випадку "не простежується ні політичних, ні військових аспектів".

Влада США вимагає видачі росіянина за звинуваченнями у причетності до поширення банківського «трояна». Ордер на арешт Лисова був виданий в США в серпні 2015 року.

Лісов був затриманий в Іспанії 13 січня 2017 року на підставі ордера Інтерполу, виданого за запитом США. Тоді повідомлялося, що росіянин підозрюється в причетності до розробки і поширення шкідливої ​​програми NeverQuest, яке викрадає дані клієнтів, які ті вводять на сторінках онлайн-банків. За допомогою цієї програми з рахунків жертв, за попередніми даними, було викрадено кілька мільйонів доларів.

Нагадаємо, США також вимагають екстрадиції російського хакера Пєтра Лєвашова, який наразі перебуває під арештом в Іспанії.