Іспанія розслідує можливе втручання РФ у референдум в Каталонії

21 Листопада 2019, 16:26

Національний суд Іспанії розслідує можливе втручання російських спецслужб у проведення референдуму в Каталонії у 2017 році. Про це повідомляє El Pais.

 

Як повідомили джерела видання, суддя Мануель Гарсія-Кастельон відкрив провадження, закрите для публіки, щодо можливого втручання російських спецслужб під час спроби проведення референдуму.

 

Суд санкціонував розслідування стосовно спеціальної розвідувальної групи з кодовою назвою "29155". З нею спецслужби кількох країн пов'язують спроби дестабілізації ситуації в Європі.

 

Зазначається, що слідство доручили Генеральній інформаційній комісії Національної поліції Іспанії, що спеціалізується на боротьбі з тероризмом.

 

Нагадаємо, судовий процес над 12 лідерами руху за незалежність іспанського регіону Каталонії розпочався 12 лютого. 

 

6 квітня 2018 року Пучдемон вийшов під заставу з в’язниці в Німеччині. Після виходу з в’язниці екс-голова уряду Каталонії знову закликав іспанську владу звільнити всіх затриманих у зв’язку з референдумом про незалежність Каталонії.

 

Напередодні суд погодився відпустити його під заставу на час розгляду запиту Іспанії про його екстрадицію. Водночас суд постанови, що екс-лідер іспанського регіону не може бути екстрадований за основним звинуваченням – в організації заколоту.

 

Як повідомлялось, прокуратура німецької федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн у вівторок, 3 квітня, заявила, що попросила суд підтримати запит Іспанії щодо екстрадиції колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.