Ще минулого року лідер партії «Ан-Нахда» Рашид Ганнуші запевнив секуляристів, що перша стаття Конституції залишиться незмінною. У старій нормі Конституції йшлося про те, що мовою Тунісу була арабська, а релігією іслам. Втім, орган, призначений для розробки нової коаліції Тунісу, презентував проект, в якому іслам називається «головним джерелом законодавства», що означає базування законів на моральних та правових нормах шаріату.
«Використання ісламського шаріату як основного джерела законодавства, забезпечить свободу, справедливість, соціальну рівність, консультацію, права людини і гідність всіх людей, жінок і чоловіків», – йдеться в проекті.
Члени комісії, яка готувала проект, наголосили, що він став більш ісламським, ніж очікувалось, бо громадськість хоче, щоб шаріат був головним джерелом Конституції.
Мусульманське братство в Єгипті заявило, що не пропонуватиме свого кандидата для президентських виборів в червні та вимагає, щоб з кандидатурою були згодні всі сили.
У свою чергу єгипетський лідер Братства Мохаммед Баді заявив, що його група хоче «ісламського» президента.
«Тепер ясно, що Братство хоче кинути свою вагу… для підтримки тих, хто діє у відповідності з ісламськими цінностями та з розумінням ставиться до ісламського права», – підкреслив експерт Brookings Institution Шаді Хамід.
«Це буде мати серйозні наслідки для перегонів», – додав він.
Лівія ж, яка знаходиться між двома країнами, також наразі намагається трансформувати свою політичну систему. Голова правлячої Національної перехідної ради Мустафа Абдул Джалал заявив, що країна візьме шаріат за основу свого законодавства.