Іранський безпілотник здійснив небезпечний політ біля винищувачів США

15 Серпня 2017, 18:11

Не оснащений зброєю безпілотник, що належить Ірану, здійснив політ над американським авіаносцем USS Nimitz та зробив небезпечне наближення до винищувача F-18, що загрожувало безпеці американських льотчиків. Про це повідомляє Associated Press.

Повідомляється, що іранський дрон Sadegh літав у неділю вночі біля авіаносця USS Nimitz без будь-яких попереджувальних вогнів. Він не реагував на неодноразові спроби радіозв'язку і пролетів на відстані близько 300 метрів від американських винищувачів.

За словами представника 5-го флоту США, що базується в Бахрейні, лейтенанта Яна МакКонахі, "це створило небезпечну ситуацію з потенційним зіткненням і не відповідало міжнародним морським звичаям і законам".

Він також додав, що дрон не мав озброєння, хоча ця модель може нести ракети.

Революційна гвардія Ірану, у свою чергу, сьогодні вранці опублікувала заяву, в якій наголошено, що безпілотники керуються "точно і професійно", назвавши побоювання американського флоту "необґрунтованими".

Як повідомлялося, 15 серпня Іран пригрозив вийти з ядерної угоди зі світовими державами в разі введення нових санкцій США проти Тегерана.

Нагадаємо, що влада США оголосила про введення санкцій щодо 18 компаній і осіб з Ірану. Зокрема, вони стосуються двох іранських організацій, залучених в розробку іранської ядерної програми.

У відповідь Іран надіслав скаргу до Ради безпеки Організації об'єднаних націй через нові санкції США. Також парламент Ірану схвалив рішення щодо збільшення фінансування ракетної програми.