Іран здійснив випробування балістичних ракет

9 Березня 2016, 11:29

Релігійне військове утворення Ірану "Корпус вартових ісламської революції" вранці в середу, 9 березня, здійснило два пробних запуски балістичних ракет. Про це повідомили іранські інформаційні агенції Fars і Tasnim.

Ракетні випробування тривають у країні вже другий день поспіль.

Дві високоточні ракети Qadr H були запущені на півночі Ірану та вразили цілі на південному сході країни на відстані 1400 кілометрів.

Сполучені Штати прокоментували випробування у контексті ядерної угоди Ірану із Заходом. «Такі випробування, якщо справді мали місце, не є порушенням Спільного плану дій (Віденської ядерної угоди членів Ради Безпеки ООН та ЄС з Тегераном). Якщо це буде підтверджено, тоді ми матимемо намір звернутися з цим питанням до Радбезу ООН, серйозно розглянути ці випадки та здійснювати тиск задля досягнення адекватної відповіді», – заявив речник Держдепартаменту США Джон Кірбі.

Нагадаємо, в лютому в Ірані відбулися парламентські вибори, на яких свої позиції посилили помірковані сили, лояльні до чинного президента Рухані. Корпус вартових ісламської революції безпосередньо підпорядкований релігійному лідерові Ісламської республіки аятолі Алі Хаменеї.

Нагадаємо, наприкінці січня Іран анонсував масштабні морські навчання у районі світового транзиту нафти, під час проведення яких іранський флот запобіг інциденту з кораблем ВМФ США.