Іран заявив, що згоди по Сирії на переговорах у Нью-Йорку не досягнуто

18 Грудня 2015, 15:46

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Заріф повідомив агентсву Al Jazeera про відсутність чіткої позиції щодо того, які сирійські групи повинні бути зараховані до «опозиції» та брати участь у переговорах, а які – вважатися терористичними.

Глави МЗС більш ніж десятка країн – у тому числі Росії, США, Туреччини, Саудівської Аравії, Ірану й інших європейських і близькосхідних держав –  ведуть обговорення в Нью-Йорку з метою закінчити громадянську війну Сирії.

У той час як існує домовленість про припинення бойових дій, є ряд невирішених моментів. Серед них фігурує доля сирійського президента Башара аль-Асада.

Читайте також: У США заявили, що Асад є найбільшим покупцем нафти в ІДІЛ

«Я вважаю, що опозиція повинна бути серйозною і включеною в процес, так що вони можуть брати участь у переговорах. Ми вже давно запропонували створення уряду національної єдності і сподіваємося, що це насправді стане можливістю залучення різних опозиційних груп. Водночас, ми повинні виключити участь людей з терористичного угрупування «Ісламська держава», Фронту аль-Нусра, Ахрар аль-Шам або інших філій аль-Каїди», – повідомляє Моххамад Заріф.

Як повідомлялось, збереження влади Асада у Сирії перестало бути головною метою Росії.