Іран входить у п’ятірку країн, до яких США застосовують санкції кілька десятиліть

25 Січня 2012, 18:50

Поступове введення санкцій проти М’янми (Бірми) почалось в 1988 році, коли владу в країні захопила військова хунта. Тоді  президент США Рональд Рейгаа зупинив усі програми допомоги країні. Після цього наступ хунти на демократію та порушення прав людини лише посилилось. Це спонукало в 1997 році Білла Клінтона ввести ширші санкції, які включали додаткові обмеження, припинення надання гуманітарної дороги, заборону в’їзних віз для членів уряду, а також було введено мораторій на інвестиції громадян США в М’янму.

Після років ізоляції в 2011-му режим оголосив проведення реформ та навіть дозволив опозиційній партії реєструватися для участі у виборах. Після того як режим відпустив сотні політичних в’язнів США та М’янма відновили дипломатичні відносини 13 лютого 2012 року. Втім санкції США знято так і не було.

У 1967 році через арабо-ізраїльську війну Судан розірвав дипломатичні відносини зі США. В 1997 році Білл Клінтон наклав на Судан економічні, фінансові та торгові санкції зважаючи на підтримку країною світового тероризму, намагання дестабілізувати уряди сусідніх країн та через порушення прав людини. В 2010 році адміністрація Барака Обами розширила дипломатичні відносини з країною та послабила деякі заборони (зокрема щодо Південного Судану), проте санкції повністю так і не було скасовано.

У відповідь на вторгнення Іраку в Кувейт в 1990 році США ввели широкі санкції та заморозили рахунки членів уряду. Після вторгнення США в Ірак санкції було послаблено, і на даний момент довгострокових обмежень немає. Втім, все ще залишаються дійсними деякі ембарго, а рахунки осіб, пов’язаних з Хусейном все ще заморожено. Крім того, «санкції проти Іраку» досі перебувають у американському «списку санкцій».

Санкції США проти Ірану було введено ще у 1979 році, і з того часу вони постійно поновлювались та розширювались. В 1995 році через відмову Ірану узгодити свою ядерну програму з вимогами Міжнародної Агенції з Ядерної енергетики  Білл Клінтон ще більше розширив санкції. Новими обмеженнями заборонялося громадянам та компаніям США інвестувати та вести торгівлю з Іраном. Втім, Іран і далі відмовлявся припинити розробку урану, а тому наприкінці січня 2012 року США та ЄС прийняли санкції щодо заборони ембарго нафти з Ірану.

США ввело санкції проти Куби в 1960х роках, коли країнаперейшла до однопартійної системи та націоналізувала власність США на Кубі. В 1961 році США розірвали дипломатичні зв’язки з Кубою. Обмеження було мінімізовано минулого року адміністрацією Обами. Тоді було полегшено в’їзд громадян Куби до США. США також почали переговори з кубинським урядом після того як Рауль Кастро замінив свого брата Фіделя Катро в 2006 році. Втім, санкції скасовано не було. Американський уряд передбачає, що існування санкцій має стимулювати уряд Куби до проведення демократичних перетворень. 

Позначки: